RSS
środa, 31 marca 2010

Mecz Assecco – Olimpiakos wspaniały, emocjonujący, pełen dramaturgii. Przespana 3Q, dramatyczna pogoń Pireusu w 4Q Logan wytrzymujący ostatni rzut i pudłujący wolnego. Woods ciągnący calymi fragmentami offensywny wózek na swoich plecach, mój ulubieniec Jagla powstrzymujący przez cały mecz Kleize (ależ to jest byk – sylwetka trochę jak Andrzej Gołota), Seweryn, który trafia ważną trójkę... Teodosić genialny rozgrywający, Childress gibkość przy swojej pająkowatej budowie. I cheerleaderki Khimki Moskwa na deser. Wisienka na torcie. Piękny sukces. Serce roście... Teraz czwartek 19.45... Będzie się działo...



Przepraszam wszyskich za brak analizy meczu UTA - ale prawdę mowiąc widziałem tylko to, co opisałem  trudno mi się wypowiedzieć całościwo. Ktoś natrafił na jakiś dwonload? Może się napisze wtedy...


Tymczasem nasz wózek zdaża na daleki Zachód. POR to niewygodny zespół, ciagle walczący o pozycję nr 6. Potrzebują każdego zwycięstwa żeby nie trafić na LAL. Więc dziś też wygrają... Może być ciekawie...


1Q

LaMarcus Aldridge („LMA”) turnaround jumper. Lee nie trafia. LMA kontra dunk. Lee jumper. La Marcus nie trafia jumpera. Lee fauluje LMA. Ten trafia 1/2. Gallo fatalny jumper. Batum za trzy. 8-2 POR. Al Nie trafia reverse lay upa. Camby jumper. Lee kolejny jumper. Roy nie nie trafia jumpera. TMac dunk po podaniu Lee. Miller nie jumpera. Alek nie trafia za trzy. Lee i Miller jump ball. NYK ball – Tmac nie trafia jumpera. Batum za trzy. TMac niecelnie. Camby nie trafia jumpera. TMac offens. Roy wejście – 2 pkt. Gallo to go nie złapie. Al jumper. Batum nie trafia lay upa. 15-8 POR. Al nie trafia za trzy. Batum jumper. Douglas nie trafia za trzy. Roy za dwa. Lee nie trafia jumpera. LMA jumper. Gallo za dwa. Batum nie trafia za trzy. Al faulowany przez LMA. Al 2/2. Roy spod kosza – na jedno zatrzymanie. Al spin movie. Zatoczył krąg o promieniu 12 metrów. 2/2. Roy strata. Ale Rudy odzyskuje. Howard 2/2 po faulu Ala. Sergio lay up. Ma coś Rodriguez do udowodnienia. Howard nie trafia hakiem. Gallo nie trafia jumpera. Howard za dwa – jumper. Stary, ale jary. 1.32m. Sergio reverse lay up. Roy turnaround jumper. Lee nie trafia o deskę. Lee fauluje Howarda. 2/2. 31-18. Walker nie trafia za trzy. Bez sensu. Byless lay up nie ma i nie dobija Howard. Sergio, ależ kolejne wejście. Bayless nie trafia buzzer beatera za trzy. 31-20. NYK 8-20 - 40%, POR 12-22 – 55%.

Kiedy POR rzucali w 1Q 30 pkt wygrali 13 z 14 gier.

Gdzie to zwycięstwo, hej Stefan gdzie to zwycięstwo?

2Q

Al nie trafia jumpera. Rudy nie trafia trójki. House nie trafia jumpera. Webser nie trafia jump shota. Ale zbiórka POR. Doktorek nie trafia za trzy, ale Waker dobija. Rudy nie trafia za trzy, ale poprawka i jest. 34-22. Al faulowany przez Howarda. Dwa wolne. Bayless wejście lay upem. JR zablokowany przy lay upie. Rudy strata – House steal. House nie trafia. Howard nie ma. Nie ma jeszcze raz. Nie trafia LMA i dobija Howard. Matko‼! Zbierać. Giddens spod kosza. LMA za dwa jumper. 40-26. Al strata. 7.28. Howard jumper. Doktorek niecelnie za trzy. Tatusiek Howard trafia za dwa spod kosza... Walker szalona niecelna trójka. Howard strata. Lee jumper. Webster nie trafia za trzy. Lee strata – złe podanie.Webster alle oop od Millera. Lee jumper. 46-30 POR. LMA turnaround jumper. Walker strata... Webster kolejny ally oop. 50-30 NYK. Al strata. LMA jumper. Lee to mu nie może podskoczyć. Lee za dwa. Miller jumper. Tmac strata. Roy faulowany rzuty. 2/2. Douglas wejście. Faulowany.I wolny. Akcja za 3 pkt. LMA alley oop po podaniu Millera. Gallo nie trafia za trzy. Miller lay up. 60-35 POR. Lee nie trafia hakiem. Batum za dwa z faulem. Akcja za 3 pkt. Lee niecelny jumper. Douglas za trzy. LMA jumper. Douglas koszmarnie niecelna trójka. Batum znowu nie trafia buzzer beatera. 65-38. POR są 70 jeżeli rzucają w 1H – 60 pkt. Stefan? NYK 15-37 – 41%, POR 27-44 – 62%.

Trener Mike przegrywa właśnie spotkanie nr 100 jako trener NYK. W dwa sezony...

3Q

Douglas nie trafia za dwa. Batum dunk. Lee nie trafia jumpera. Batum jumper. Al za trzy. LMA za dwa jumper. 71-41... Al za dwa. Batum nie trafia za trzy, zbiorka POR, Roy za trzy nie ma ale zbiórka POR, Camby spod kosza po pół lay upie. Douglas rzuty po faulu Cambyego 1/2. Roy za dwa jumper. Gallo pudło za trzy. Alek coś sobie zrobił z lewą kostką. Coś marnie stąpnął. Douglas strata. Roy nie trafił jumpera. TMac nie trafia jumpera. Batum za trzy... 80-44... Douglas za dwa. Miller nie ma za dwa. Roy sczapił Douglasa. Lee strata. Teraz wejście – 2pkt. Camby nie trafia za dwa. Walker za trzy. 5.42. 80-51 POR. Miller wejście – dwa pkt i faul. Nie trafia wolnego. Douglas faulowany przez Cambiego – wolne 1/2. Batum nie trafia trzy. Camby też nie. Douglas nie trafia za dwa. LMA za dwa. Lee nic nie potrafi mu zrobić. Rodriguez wolne po faulu Millera. Jest i jest. 4.00. Camby jumper. Walker za trzy. Camby jumper. Walker znowu za trzy. Roy fade away jumper.

Roy nie trafia jumpera. Alej już nie wróci. Lee rollerek. 90-63 POR. Roy dunk nad Lee... Coś niesamowitego. Będzie w akcjach dniach! Bayless spod kosza. Lee nie ma jumpera. Camby dwa wolne. 1/2. Gallo za dwa. Webster nie trafia buzzer beatera. Koniec 3Q. 95-65. 24-52 – 46% NYK, 40-72 POR- 56%.

4Q

Rudy nie trafia za trzy. Sergio dwa wolne. 2/2. Webster za trzy. Gallo nie trafia za trzy. Cunninghan za dwa. Nie znam tej części POR. Lee nie trafia jumpera. Howard nie trafia fade awaya. Gallo spod kosza. Rudy reklamuje ofensa. Howard nie trafia jumpera. Gallo taki niby lay up. House nie trafia za trzy. Cunninghan - nie trafia za dwa. Lee strata. Rudy nie trafia za trzy. House nie trafia z dystansu.Webster nie trafia za trzy. Ale teraz robi alley oppa z Rudym. Lee pudło. Penedergraph na boisku. Byless za dwa jumper. Sergio nie ma za dwa. Webster za trzy. Walker nie trafia za trzy. Lee faulowany dwa rzuty. 2/2. Pendengraph dunk. Rodriguez jump shot. Webster nie trafia jumpera. Walker loose ball faul. 109-75. Cunninghan za dwa jumper. Walker za trzy. Webster nie trafia jumpera. Douglas za trzy. Webster za trzy. Lee zablokowany przez Pendergrapha. Lee lay up dunk po kontrze. Pendergraph spod kosza. Lee nie trafia jumpera. Pendergraph nie trafia za dwa. Walker nie trafia trójki i Lee nie dobija. Cunninghan za dwa. 2 min. Walkwe nie trafia lay upa. Gallo ofensive rebound. Pendergraph fauluje Gallo. Rzuty. 2/2.Pendergraph nie trafia hakiem. Douglas pudło za dwa.Byless airball. Pendergraph znowu fauluje Gallo. 1/2. Diener fauowany. Dwa rzuty. 1/2. Ale owacja. Kto to w ogóle jest? Walker wejście za dwa. Cunninghan niecelny jumper. Douglas wejście i jest. Koniec tego koszmaru. 118-90...

20:53, znykajacy
Link Komentarze (7) »
wtorek, 30 marca 2010

Znowu ciało odmówiło właściwej reakcji... Jestem na koniec...

3Q

76-71 UTA. Al Fade away. Millsap dobija o deskę po pudle Korvera. Al faulowany. Dwa rzuty.Al wolne 1/2. 78-74 UTA. Korver pudło za dwa .Gallo za trzy. 78-77. Boozer piękny fade away. Douglas dostał taką czapę od Korvera, że może mu się odechcieć gry na dziś . I do tego jeszcze jumper Matthewsa. Lee pudło po jumperze. Korver nie trafia jumper. Gallo trafia dwa wolne. 82-79 UTA. Boozer pudło. Millsap blok na Alu – i Al robi loose ball faul. Millsap nie trafia. Gallo ofens. Douglas steal na Derronie i pewny kosz. Williams strata – złe podanie. Czas UTA. Gallo nie trafia trójki. Matthews spod kosza. Al za trzy i po 84. 2 min. do końca. Millsap jumper. TMac łapie na chytrym faulu przy rzucie Korvera. TMac dwa wolne. Po 86. Korver niecelny jumper. Douglas nie trafia jumpera. Williams nie trafia za trzy. Lee traci piłkę. Millsap faulowany przy dunku. 1/2. 87-86. Tmac łapie identycznie Korvera na faulu... Tyle, że Tmac... rzucał za trzy. Więc trzy wolne. 1/0/0. Gallo przechwycił i przestrzelił trójkę na koniec 3Q. NYK 50%, 60% UTA.

4Q

Korver offens. Lee też się zrewanżował faulem w ataku. Korver nie trafia jumpera. Lee popchnął go przy zbiórce w obronie  Lee faul nr 5. Millsap fade away. House pudło za trzy. Korvrer nie trafia ale Memo trafia. Memo kroki przy rzucie. Strata S- Rod. Memo nie trafia, ale zbiera. Price nie trafia za trzy. Al nie trafia za trzy. Millsap nie trafia jumper. Strata Doktorka– Korver faulowany przez Rodrigueza. I już rzuty. 2/2. I jeszcze piłka z boku dla UTA. Millsap strata. Ale piłka UTA. Memo nie trafia jumpera. S-Rod zablokowany przez Price’a...91-87. 8.22. Ależ fizyczna gra. Price spod kosza. Pierwsze punkty. S-Rod za dwa- bank shot. Miles nie trafia za trzy. House za dwa. Korver nie trafia jumpera. Al nie trafia trójki. Price jeszcze raz nie celnie za trzy. S-Rod niecelny jumper. Al spod kosza. Ale Miles złapał go blokiem. Memo za trzy. 96-91 UTA. S-Rod ważny jumper. Boozer dobija. Nie ma Lee i w środku dzieje wielka dziura. Jest większa niż normalnie, kiedy jest tam David. Gallo nie trafia za trzy. Derron jumper za dwa. 100-93 UTA. Al nie trafia za trzy. Derron za trzy. I po meczu. 103-93. Czas NYK. 4.11 do końca. Al nie trafia za trzy. Douglas faulowany przez Memo. 1/2. 103-94 UTA. Boozer nie trafia reverse lay upa. Tmac zaś trafia reversa. 103-96 UTA. Boozer strata. Al nie trafia po spinie. Al już zimniutki. Boozer nie trafia, ale zbiera. Miles nie trafia jumpera. Douglas nie trafia za trzy. 1.40. Boozer strata. TMac nie trafia za trzy – ale zbiórka Ala i Lee trafia floatera. Minuta. Williams nie trafia jumpera. 41 sek. Gallo strata... Memo ją wymusił. NYK nie faulują. Jak trafią to po herbacie. Price nie trafia jumpera w ostatniej sekundzie. 8 sek. 103-98 UTA. Gallo strata... Memo ją wymusił. NYK nie faulują. Jak trafią to po herbacie. Price nie trafia jumpera w ostatniej sekundzie. 8 sek. 103-98 UTA. House nie trafia za dwa. Dziękujemy.

Nine to go!


Nie wiem czy uda mi sie to dokręcić... I kiedy powstanie analizka - bo w planie dziś wylot na Assecco i Panathinaikos.

04:35, znykajacy
Link Komentarze (2) »
sobota, 27 marca 2010

Jeżeli Trenerowi Mike’owi mocniej bije serduszko to na pewno dzisiejszego wieczoru… Jego trampolina do trenerskiej kariery NBA to PHO. Lata triumfów, nie zakończone mistrzostwem…

Alvin Gentry to dobry fachura. Sympatyczny, kompetentny. Kilka lat znosił supremację Trenera Mik’e więc trudno się spodziewać, żeby nie chciał dawnemu pryncypałowi pokazać, że w PHO tęsknią za nim już jakby mniej. Na pewno będzie sporo różnych serdeczności – Mike powita swojego koszykarskiego syna Nasha, Amare powie parę ciepłych słów, publika będzie wiwatować. Ładnie będzie. Poprzedni mecz PHO z NYK nie wyszedł. Klasyczny blow. Nie liczyłbym na to, że się powtórzy dziś…

http://nyk.blox.pl/2009/12/Nowojorskie-impresje-114-czyli-czy-mnie-jeszcze.html

http://nyk.blox.pl/2009/12/Nowojorskie-impresje-115-czyli-strzelanina-w-MSG.html

http://nyk.blox.pl/2009/12/Nowojorskie-impresje-116-czyli-cieplo-o-Knicks.html

PS. Taki mały jubileusz 200 Impresji! Brawo dla czytających! Ciekawe czy są tacy, którzy przeczytali wszystkie!


Specjalnie dla Stefana opis meczu w całosci.

1Q

Lopez faulowany pod koszem po second chance. Dwa wolne. Douglas nie trafia trójki. Lopez dobija po niecelnym rzucie Richardsona („Rich”) Gallo niecelne wejście. Nie dobija Lee z łatwej pozycji. Rich niecelnie za trzy. I jeszcze niecelnie Amare jumperem. Walker out of bounds. Hill nie trafia dunka. Gallo jumper. Lopez spod kosza. 6-2 PHO. Goracy kartofel po stronie NYK – nikt nie może dobrze złapać piłki – Gallo nie kończy jumperem. Kontra i Hill wjeżdża do dziury. Lee nie trafia jumpera ale zbiera i dobija. Gallo blokuje Nasha przy reverse lay upie szybka kontra – faulowany przy wejściu – kosz i faul. Akcja za 3 pkt. Rich faulowany przez Walkera – dwa wolne. 1 na 2. Al za trzy. Rich tip in po własnym rzucie. Al niecelnie za trzy. Amare faulowany – dwa wolne. Jeden celny. Al niecelny jumper – ale dunkiem kończy Gallo. Teraz przechwyt – i szybka niecelna trójka. Lopez dunk. Lee nie trafia jumpera. Nash lay up. Gallo nie trafia trójki. Rich dunk po podaniu Nasha. Lee lay up z faulem. 18-14 PHO. Akcja za 3 pkt Lee. Lopez nie trafia pół hakiem. Lee strata – złe podanie. Amare nie trafia jumpera. TMac spod kosza. Jest. Lopez znowu. Nie ma kto go kryć. Al nie trafia jumpera. Ale Gallo put the body i piłka NYK. Gallo jumper. Lee fauluje Amare. Dwa rzuty. Lee nie trafia spod kosza. Rich za trzy. Gallo strata – kontra Rich do Amare i monster alley oop. 26-19 NYK. Cyrk jest w mieście. TMac nie trafia jumpera. Nash strata. Teraz TMac trafia z faulem. Akcja za 3 pkt. Rich półhak za dwa. Lee za dwa z faulem. Akcja za trzy. Cieszy się Cherubinek. Nash strata. Al spod kosza. i 28-27 PHO. Amare reverse lay up. Al znowu spod kosza. Amare faulowany spod kosza. Rzuty. Jest i nie ma. TMac nie trafia, ale wywalczył jump balla. Przegrany Dudley za trzy! 34-29. Koniec 1Q.

2Q

Al nie trafia własnego rzutu. Zbiera, ale traci piłkę. Frye za trzy. Al za trzy. Amundson dunk. House nie trafia. I jeszcze raz nie trafia. Barbosa spod kosza. Al nie trafia. Dragic spin move fade away jest… i faul. Dragic ma papiery na granko… Akcja za 3 pkt. Doc za trzy. Barbosa za 2. Giddens się nie popisał. 46-35 PHO. 9 min. Strata – złe podanie Ala do Walkera. Frye nie celnje za trzy. Dragić niecelnie za 3. Dudley za dwa. Tam były ze 4 zb. ofensywne. JR niecelnie za trzy. Barbosa reverse lay up. 50-35. Odjazd. Amundson dwa razy fauluje Ala. TMac nie trafia spod kosza. Dudley strata. Douglas niecelnie za trzy – trafil w tablice z rogu. Dudley niecelnie za trzy. Kilka tipów ale nie ma. TMac wejście nie trafia dobija Lee. Dragić nie trafia fade awaya. Gallo za trzy. LB nie trafia jumpera. 50-40 PHO. TMac niecelny jumper. Strata PHO. Al nie ma trójki. Rich półhak. Al nie trafia za trzy. A Nash tak. 55-40. Strata Lee – złe podanie. PHO strata. Lee dobija własny rzut. Lopez niecelny hak. TMac nie trafia. Zbiórka NYK ale… katastrofalne podanie i strata. Amare faulowany przy rzucie. Trafia dwa. Walker faulowany – dwa rzuty. Nie ma i nie ma. Amare nie trafia. Gallo nie trafia trójki. Hill nie trafia za dwa. Cicha noc po stronie Granta. jeszcze raz nei trafia. Szybkonogi Douglas robi ofensa za Nashu. Hill za dwa. 59-42 PHO. Walker za trzy. Hill wejście na kosz po niecelnej trójce Nasha. Douglas za trzy. Amare faulowany – dwa pkt. i wolny. Jest. Wlkaer nie trafia trójki. LB nie celnie z połowy boiska. Koniec 1H. 64-48 PHO.

3Q

Gallo za dwa. Rich za trzy. Lee nie trafia jumpera. Lopez za dwa. 69-50 PHO. Lee faulowany. Dwa rzuty. Jest i jest. Rich nie trafia spod kosza. Lee faulowany. Al za trzy. Nash fade away. TMac nie celny fade away. Hill faulowany. Dwa celne. Gall nie trafia za trzy. Zbiera Lee. Nie trafia za trzy Walker. Nash jumper. Gallo ładny move – 2 pkt. Amare faulowany – dwa rzuty. Jest i jest. Hill fauluje Walkera Swa rzuty. 2/2. Lopez spod kosza. Douglas nie trafia za trzy. Rich niecelnie za trzy. Al nie trafia za trzy. Douglas znowu pudło z dystansu. Al fauluje Amare. Dwa rzuty. 2/2. 80-59 PHO. Walker ładny lay up. Rich nie trafia trójki. Douglas pudłuje floatera. I fauluje w obronie Hilla. 1/2. Al nie trafia za trzy. Al traci piłkę. Nie umie jej złapać... Rich jumper. Lee nie trafia jump shota. Walker niecelnie za trzy.  Dudley za trzy. 86-61 PHO. Lee faulowany. Dwa rzuty. 2/2. Amare – faulowany. 2/2. Lee jumper – pudło. Dudley nie trafia za trzy. Lee faulowany przez Amare. 1/2. LB nie trafia za trzy. 88-64 PHO. Douglas nie trafia jumpera. LB faulowany przy wejściu. 2/2. Gallo nie trafia za trzy. Amundson dunk. Douglas nie trafia lay upa. Frye – dunk. 94-64... Masakra. Strata NYK. Dragic 2 pkt. po wejściu. Al za trzy. LB faulowany. Frye nie trafia za dwa. Walker za trzy. Koniec 3Q. 96-70 PHO.

4Q

Amundson reverse lay up. House złe podanie – kontra Dragić 2 pkt. 100-70... PHO. Al nie trafia ale zbiera. Giddens wejście 2 pkt. Dragić pudło z jumpera. TMac nie trafia. I jest faulowany. Al za trzy. Dudley za trzy. Al faulowany. Dwa rzuty. 1/2. LB nie trafia. Amudson faulowany przy zbiórce. Al dunk. Dragić lay up. TMac strata. S-Rod reverse lay up. Oooo Pan Michael Steele... Nowa gwiazda Republikanów... Al spod kosza. Dudley nie trafia za trzy... Ale Frye tip in i jeszcze faul... Akcja za 3 pkt. 109-82. Walker nie trafia po wejściu. LB jumper. S-Rod za dwa po wejściu. Dragić nie trafia fade awaya – ale amundson – dunk. Clark piękne wejście.Gallo nie trafia jumpera. Clark ponownie. Lee lay up. 117-86. Amundson nie trafia. House za trzy. LB jumper z faulem. Akcja za 3 pkt. House nie trafia. Dragić faulowany. Dwa rzuty. 1/2. Douglas nie trafia za dwa. House w style N8 nie trafia za trzy. LB za trzy. Gallo nien trafia za trzy. LB znowu za trzy. 126-89... PHO. House za trzy. Shooting fest. Amundson po wejściu 2 pkt. Lee strata. I wear no pants! Collins za dwa. 130-92... Geez... Dragić podanie do Amundsena – nie złapał. Lee dunk. Co on tu jeszcze robi? Clark nie trafia. Douglas przechwyt idzie sam... i blok LB. Najlepsze podsumowanie tego meczu... Dobił za dwa. Clark wejście za dwa. Gallo nie trafia za trzy. Zjadają czas. Ok. Koniec. 132-96. Ależ rewanż... Brawo Alvin!


Wróciłem z pracy na godzinę przed meczem.. Myślałem dżemnę się na godzinkę i wstanę sprężynką. Nic z tego. Przysnąłem kompletnie i mecz jest obejrzany z play backu. Nas szczęscie...

Piękny początek pięciomeczowej wycieczki po Zachodzie. Ten mecz był wiadrem zimnej wody na nastrajający optymizm i ufność w mocne zakończenie sezonu. Dla tych którzy taką wiarę w NYK jeszcze posiadali... Co można powiedzieć? Przygnębienie. Punkty PHO w poszczególnych kwartach 34, 30, 32, 36. Każda wygrana. Z kolei skuteczność NYK w tych kwartach - Nie ma obrony. Zły shot selection, wiara, że trójka uratuje mecz. Brak obrony painta. Ile razy można o tym pisać? Ten mecz to jest kwintesencja słabości NYK. Obnażenie brutalnej prawdy o tym sezonie. Może w ogóle nie warto robić jakichkolwiek sportowych analiz wychodząc z założenia, że jest to sezon czyszczenia SC, przygotowaniem do czegoś co ma być przełomem po dekadzie beznadziei. A reszta tak naprawdę to jest tylko jakiś upside w postaci wygranych gier z DAL, DEN i ATL?  Jedyne co, cieszy to, że zostało tylko 10 meczy do końca. Koniec koszmaru. Wstawania. Użerania się ze streamem. Ostatnia dycha... Wielki finisz. Grande finale.

Nie rozumiem, jak przegrywając prawie 40 pkt. w 4Q na boisku ciągle pozostawali Lee, Gallo, TMac, Douglas? Po co? Co mieli gracze S5 jeszcze udowodnić? Czy ktoś patrzy z ławki?

Czy po takim meczu czy mogą być plusy?

Pluso minusy

Al Harrington – 9-19, 5-8 za trzy, 24 pkt. 5 zb. Jeżeli głównym pistoletem jest Al to właściwie jest to odpowiedź na to jaki był mecz. Toporna ofensywa, na siłę, bez pomysłu, polotu... Taki jest Al. Gra dla siebie. Robi to świetnie. Jest królem self-marketingu. Pięknie grał... dla siebie... Najśmieszniejsze jest dla mnie zawsze to, że nienowojorscy komentatorzy uważają go za istotne aktywo wielkiego targu 2010... Nieporozumienie jakieś.

David Lee - 7-16, 21 pkt., 13 zb. (7 zb. ofensywnych) 2 zb., 4 TO. Grał długo jak na taki potwornie przegrany mecz. Zapomniałem jak wygląda jego jumper. Głównie zdobywa przytomne punkty spod kosza. Lopez to dla niego za wysokie progi w obronie. Ciekawa struktura zbiórek. Generalnie mecz z kategorii przeciętny. Jak dla niego. To nie jest zawodnik, który jest impulsem dla drużyny...

Minuso -plusy

Danilo Gallinari - 7-17, 1-6 za trzy, 16 pkt. 3 zb. Po trzech solidnych grach... nie zachwycił. Wręcz zawiódł. Coś tam było, ale bez jakieś myśli przewodniej... Wszedł coś trafił. Ale wielkiej różnicy nie zrobił.

Bill Walker - 3-8, 2-5 za trzy, 10 pkt. Ładnie skacze. Wiele więcej powiedzieć się nie da... Jego gra jest epizodyczna. Wyskokowa. Czasem coś zrobi, że ręce składają sie do oklasków. W pozostałym zakresie nie ma go, chowa się, znika. Nie daje zbiórek asyst. Nie umiem go ocenić.

Minusy

TMac - 2-11, 5 pkt. 8 zb. 5 ast. w 30 min. Słabo. Ruchy były – ale nie trafiał. Niestety.

Toney Douglas -2-11, 1-5 za trzy, 5 pkt., 4 ast. – znowu postawił pod znakiem zapytania swoją grę na pozycji nr 1. Raczej ją zakwestionował. To tylko rookie. Nic więcej. przestańmy oczekiwać czegoś więcej. Głupie faule, odpalane rzuty z każdej pozycji. Brak realnej gry zespołowej.

Bez ocen

JR Giddens - 1-2, 2 pkt. 3 zb. – 11 min. Był, zagrał. Przeszedł niezauważenie.

Sergio Rodriguez - 2-3, 4 pkt, 3 ast. 9 min. Pojawił się w 4Q. Miał dwa epizodyczne wejścia.

Plusik

Eddie House - 3-7, 3-5 za trzy, 9 pkt. 4 zb. Wrócił po 4 grach absencji. Nie skatalizował gry. A przecież to jest jego główne zadanie. Trójki były. Co z nim robić?

02:03, znykajacy
Link Komentarze (15) »
wtorek, 23 marca 2010

DEN

Przeczytałem sobie na spokojnie impresje od 109 do 111 poświęcone ostatniemu spotkaniu z DEN. Z mroków niepamięci próbuje wyłuskać jakieś wspomnienie. No tak Karmelek zrobił pięćdziesiątalka i rekord kariery. Czosio mu dzielnie sekundował. Aaaaa no i mecz sezonu Albercika... Z tego, co czytam, DEN mnie jakoś szczególnie nie powaliło na kolana tym występem – że niby obronę mieli słabą. Dla mnie to dziwny zespół jest. Niby biją się o miejsce numer 2 na Zachodzie, ale ja jakiś nadzwyczajnie do nich przekonany nie jestem. Niby szybka fajna koszykówka ,ale co w ich grze robi tzw. difference? Może ktoś, kto się zna mi to objaśni.

Zadanie pewnie podstawowe zatrzymać Melka i Billusia. Nie dać wejść w grę Martinowi i Smithowi. Liczyć na szczęście.

Ciekawe czy Gallo utrzyma poziom agresji i czy bedzię krył Anthony’ego. Lee ma ciężki bój do stoczenia z Nene, który parę kilo większy jest.

Co by tylko dobry stream był…

Melo - Nykiem w 2011?

GSW waivneli... Raja Bella... Nie sądzę żeby sie skusił przyjściem do NYK... Raczej postawi na drużynę z tytułem w perspektywie... No zobaczymy...


1Q

Nene zaczyna szybkim dunkiem. Walker zaczyna niecelną trójką. Meluś za dwa od linii jumper. Gallo nie celna trójka. Nene za dwa. 6-0 DEN. 24SV NYK… Melo za dwa. Gallo nie ma. Zbiórka Lee. Gallo raz jeszcze. Nie ma . I jeszcze raz nie ma. Mógł być faul. Oj Dino Dino… Afflalo  za dwa po wejściu 2 pkt. Lee missed jump shot. Nene dwa rzuty. Celne. Walker bank shot. No wreszcie. Czesio wejście faul. Dwa rzuty. Dwa wolne. Gallo niecelnie za trzy. Zbiera Lee do Walkera – dunk. 14-4 DEN. Melo strata. TMac piękny fade away. Rainbow shot. Afflalo nie trafia. Lee faulowany przy rzucie. Jest i jest. Offens Grahama. TMac kroki. Złapał swojego własnego airballa. Billusp pull lup jumper. Lee spod kosza. 16-10. 5.49 do końca. Czosio faulowany przy rzucie za trzy przez Douglas… trafia trzy… Douglas nie trafia ale Lee dobija. Meluś nie trafia jumpera. Gallo za trzy. 19-15 DEN. Czesio nie trafia z dystansu. TMac spin move. Nene nie trafia. Gallo niecelna trójka. Billups wejście i jest. Al za trzy. Nie ma. Czosi miażdży Douglasa. Drugi faul Toneya. Birdman na boisku. Czosnek znowu trafia dwa wolne. TMac za trzy! Smith nie trafia jumpera. Al zablokowany przez Birdmana. I jeszcze Lee przez Nene… 2.24. Rodriguez lay up.  Melo wjechał do kosza. TMac sfaulowany przez Anderson po próbie dunka… Melo reverse lay up. Sergio nie trafia – ale Al dobija z faulem. Nie jednak kosza nie ma. Dwa rzuty. Smith nie trafia pullupa. Al. nie trafia spod kosza. Karmelek nie trafia. Lee nie trafia. Nene to męczący typek. Melo nie trafia na koniec 1Q. 27-26 DEN. NYK 9-25 – 36%, DEN 9-17 – 53%.

2Q

Melo nie trafia za trzy. Rodriguez dwa wolne. Melo lay up. 29-28 DEN. Gallo znowi nie trafia za trzy. Gallo steal. Ale Walker 3SV. Strata. Andersen nie – ma. Gallo ofens. Giddens przejął. Al spin move. Ale był blokowany I wyszedł z tego piękny airball. Melo nie trafia. Walker do Harringtona ten poszedł na kosz. Trafil i był faulowany. Akcja za 3 pkt. 31-29 NYK. Malik Allen za dwa. Rodriguez za trzy nie ma. Ostatecznie dobija Alek. Allen nie trafia jumpera. 33-31 NYK. 7.24. Al jumper. Steal NYK. Al spod kosza. Co on chce dzisiaj wykręcić? Ofens Cartera. Ofens Douglasa. Trzeci faul. Przysiąść musi. Billups za trzy. 37-34 NYK. Lee nie trafia jumpera. Czosio faulowany. 5.48. Znowu trafia dwa razy. Maszyna do rzucania wolnych. Giddes acrobatic lay up po podaniu Lee. Nene nie trafia jumpera. Al pudło. Melo po akcji na kosz. Walker faul na Afflalo. 39-38 NYK. Nene kroki. Al spod kosza. Billups miażdży tymi lay upami. TMac nie trafia. Półhak Lee. Afflalo za trzy. Remis po 43. Al po spin movie. Karmelek znowu spod kosza. TMac jumper. Walker trzeci faul. 2.15. Czosio znowu dwa wolne. Al faulowany pod koszem. Rzuty. Trafia jeden. Melo nie trafia jumpera. Gallo spod kosza. Faul. Rzuty. Nie ma i jest. 49-47 NYK. Melus dostał w oczko od Dino. Gallo trzeci faul. Melo dwa rzuty. Po 49. Giddens nie trafia pul lupa. Lee loose ball faul. Billups wreszcie spudłował wolnego. 50-49 DEN. Giddens nie trafia jumpera. Afflalo na buzzer beatera na koniec 1H. 18-44 – 41% NYK, 17-33, 52% DEN

3Q

Douglas nie trafia. Graham wejście hakiem jest. Lee nie trafia jumpera. Ale zbiera Walker. TMac jumper. Lee fauluje Melka. Jest i jest. 57-51 DEN. Gallo nie ma za trzy. Zbiera Lee do rogu do Douglasa – trójka! Melo nie trafia za dwa jumpera. Tmac podwajany ale trafia jumpera. Billups nie trafia za dwa. Nene zablokował Lee. Melo nie ma trójki. Gallo za dwa i… 58-57 NYK. 8.30. Billups spod kosza. Gallo za trzy. 61-59 NYK. Afflalo za trzy. TMac nie trafia jumpera. Billo – zablokowany przez Lee. Gallo wolny – technik. Walker za trzy. 65-62 NYK. Melo jest szybki. Walker czwarty faul. Trafia dwa wolne. Gallo strata. Melo jumper. Gallo za trzy. Mello jumper. Gallo faulowany przez Melo. Dwa rzuty. Melo za trzy. Ale zabawa Dino i Melo. Douglas nie trafia za trzy. Graham dunk! 72-70 DEN. Douglas ładny Lay upik. Po 72. Melo znowu jumper. Gallo nie trafia trójki. Melo nie trafia. Al nie trafia za trzy. Billups nie trafia po lay upie. Gallo za trzy. 75-74 NYK. Smith nie trafia za trzy. 1.50. Gallo znowu za trzy. Smith znowu nie celnie za trzy. Ale DEN ball. Smith znowu nie trafia. Douglas jumper. Graham nie trafia spod kosza. Al za trzy. Koniec 3Q. I 83-74 NYK. 30-65 NYK 47%, 24-56 – 45% DEN.

4Q

Smith wreszcie trafił. Al faulowany przez Grahama. Rzuty. Nie ma i nie ma. Melo za dwa. 83-78 NYK. Giddens spod kosza. Walker 5 faul. Podstawił nogę Nene. Walker fouled out. Walnął Birmana w pysk. Smith znowu niecelnie. Al jumper. Smith na linii. Jest i nie ma. Lee nie trafia. Smith up and under spod kosza. Gallo nie trafia za trzy. Nene dunk. 87-83. DEN uszczelniło obronę. Lee spod kosza. DEN strata. Gallo nie ma za trzy. Kolejna strata DEN. Douglas zle podanie do Giddensa i strata powrotna. DEN znowu strata. Nene stracił piłkę. Douglas na linii po faulu Smith. Jeden wolny trafił. 7.24. Birdman wolne. Nie ma i jest. 90-84 NYK. Al wejściem ale nie trafia. Faul. Nie ma i jest. 91-84 NYK. Billo airball za trzy. Ale Al faulowal. Birdman raz i dwa. 91-85 NYK. Douglas za trzy. 94-86 NYK. Nene strata. Gallo nie trafia trójki. Anderson za dwa. Gallo rajd na kosz. Jest i faul. Akcja za trzy pkt. Billo trafia dwa wolne. 97-90 DEN. 5.12. Gallo nie trafia trójki. Nene za dwa. Douglas nie trafia za trzy. Melo faulowany przez Harringtona. Trafia oba wolne. Douglas faulowany przez Smita. Już rzuty. Jest i jest. Billo nie trafia lay upa. Offens Lee. Piąty. No to DEN powinni się pozbyć Davida. Melo ogrywa Gallo – 2 pkt. po wejściu. Lee ofens. Nie zmiana calla. Ale jazda. Mike się wydarł. I zamiast ofensa są dwa rzuty. Celne. Melo wejście i dwa pkt. Douglas faulowany przy wejściu. 101-98 NYK. Douglas nie trafia jednego wolnego. 102-98. Smith nie trafia za trzy. SCV NYK… Afflalo nie trafia za trzy. Ale zbiórka DEN i Smith za trzy. 102-101 NYK. Gallo faulowany. Jest i jest. 104-101. Melo fauluje Ala przy zbiórce. Al podkręca atmosferę nie trafiając jednego. 105-101. 1.30. Smith za trzy. Al stracił piłkę. Melo nie trafia jumpera. 40 sek. Douglas trafia jumpera. 107-104. 27 sek. Ależ pojechał Nene. Melo nie trafił spod kosza. The ball rimmed out. Czas NYK. Nie udało się wyrzucić piłki z boku. NYK zmuszeni wziąć ostatni czas. Gallo faulowany przez Afflalo. Jest i jest. 109-104. 18 sek. To już wiele nie zrobią. Melo nie trafia trójki. Douglas wybija. Smith nie trafia za trzy. Zbiórka DEN. Smith raz jeszcze pudło za trzy. And that will make it. 109-104 NYK.


I co powie szanowne koleżeństwo po bezsprzecznie jednym z największych sukcesów tego nie bardzo udanego sezonu jakim jest zwycięstwo nad zawsze groźnym DEN? Lepsi w zbiórkach, asystach, Stealach, procencie z gry, za trzy. Poezja. Koncert. Trener Mike miał swoją ulubioną grę. Wiem, że nie powstrzymam Melo – on musi wrzucić miedzy 40 – 50. Spoko. Dawaj Melo. Grzej ile wlezie. Konsumuj i pochłaniaj grę w ataku. Nie pękamy. Ale odetniemy Twoich kumpli. Zobaczymy co wtedy zrobisz Antku Cwaniaku. No tak mamy problem z Robinem – Czosiem, ale spoko taktyka ciągle działa. Dusimy resztę. Wygrywamy. Jest super.

Ok. To pogadajmy teraz inaczej niż zawsze. Sędziowie dwa razy pomogli NYK. Lee zrobił ofensa na Smithie na 3.30 przed końcem przy stanie 99-96. To jest fakt. Trochę się tę koszykówkę ogląda. I nie przypominam sobie żeby sędziowie przeszli z offesna do defensa. David nie były w restricted area. Przewinił w ataku. Powinien spaść za faule. A wtedy wszystko mogło się zdarzyć…

Druga wpadka pasiastych. Melo wybija piłkę Alkowi. 1.30 do końca. Na 104-101 NYK. Czegoś takiego się nie gwiżdze. Panowie. Po za tym nic nie było. WYBIŁ. Między dużymi takie rzeczy dzieją się kilkanaście razy w meczu. Bez jaj. Co to za dziwna wrażliwość.

Po za tym… Było super.

No to co pogadajmy sobie o Knicksach

Danilo Gallinari –7-19 5-13, 28 pkt. 5 zb. Po pierwszej połowie (1-7 z gry…) miałem już napisane epitafium dla ogiera… Piękna zwrotka o koniu co padł w pół drogi. A tu proszę. Jaka siurpryza. Urosły konikowi skrzydła i zrobił się z niego pegaz, co nad wzgórzami wzlata… Oj pofrunął. Metamorfoza. 24 w 2Q. Epicki wręcz pojedynek z Melo, kosz za kosz… Trash talkie. Dino chyba rozmawiał z psychologiem Złapał niezłego flowa. Szkoda, że dopiero teraz. Ciągle niezłe pokłady agresji… Nie ważne jak się zaczyna. Ważne jak się kończy.

Al Harrington -  8-14,  23 pkt, 9 zb. 2 stl. Popisowa 2Q. Król samolubów znowu pokazuje, że egoizm popłaca. Czasem się udaje. I tak było dziś. Wchodziło. Jestem królem tego miasta. Bohaterem MSG. Liderem. Mam prawo robić. Swoje. Jak się nie podoba… I co mi zrobicie? Są tacy którzy mnie chcą.

Plusiki

TMac - 6-9, 15 pkt 2 ast. Nogi jakby mocniejsze. Siła jest w fade awayu. Dziś mało było tego czego zawsze było trochę więcej (asyst i zbiórek) ale kilka ważnych punktów udało się wyprodukować. Postać z wszech miar tragiczna w swojej niejednoznaczności. Co to dalej z Tobą będzie Tracy?

Toney Douglas - 5-11, 16 pkt. 2 zb. 7 ast. Pierwsza połówka rookie Toney. Druga półówka Pan Douglas – król parkietu. Kto nie widział, niech koniecznie obejrzy jumpera na 107-104. Miesień mu nie zadrżał. Udało się. Ale tak się rodzą bohaterowie. Trochę z przypadku. Statystycznie też racja była po jego stronie. Ile razy można przegrywać końcówki? Czasem coś musi zapalić… 7 ast. Ho ho ho.

Pluso-minusy

David Lee - 4-13, 12 pkt. 16 zb. 3 ast. Słabiej w ataku, mocno na desce ofensywnej – 6 zbiórek w ataku. Jemu i tak raczej zawsze wychodzi, więc jego słabszy występ to już jest jakaś odmiana…

Nie do oceny – no bo co tu oceniać

Bill Walker - 3-5, 7 pkt. 4 zb. 3 ast. Fouled out. W 23 min. –bez rewelacji. Nie zapalił. Szkoda.

JR Giddens - 2-4, 4 pkt 4 zb. 21 min. Jeszcze mniej niż Walker. Coś tak jest w tym chłopaku, ale ja tego nie czuję.

Sergo Rodriguez - 1-3, 4 pkt – jeszcze mniej niż Giddens. Ostanie się na następny sezon czy też nie?

Chris Duhon – 2 min. 1 faul. – jeszcze mniej niż S-Rod… Czemu toto jeszcze gra…

21:26, znykajacy
Link Komentarze (30) »
niedziela, 21 marca 2010

Mecz już się odbył. W świat poszedł wynik. Tyle, że… ja go ciągle nie znam. Więc mogę swobodnie pisać o tym, na co warto patrzeć w czasie tego spotkania.

Po pierwsze TMac będzie chciał coś udowodnić włodarzom Houston. Że nie słusznie, że przedwcześnie, że nie dostał szansy, że to, że tamto. Po drugie… jest Jordan Hill i JJ (który może nawet poderwie się z ławki). Że nie słusznie, że przedwcześnie, że nie dostał szansy, że to, że tamto. Predator poczyna sobie zupełnie nieźle na teksańskiej ziemi… Gra regularnie i statystycznie istnieje. Mimo, że nie byłem fanem tego maślanookiego byczka to gdzieś tam mam takie wrażenie, że NYK obeszli się z nim w sposób dość bezwzględny. Sam wybór w drafcie i oddanie go po pół roku też nie najlepiej świadczy o tych, którzy wybierali… Tym bardziej liczę, że Jordan zamarkuje swój powrót do MSG…

Lekko nie będzie… Ciekawe komu przypadnie w udziale ten niewdzięczny temat jakim jest pilnowanie Scoli…


1Q

Lee wygrał tip off ze Scolą. Oby na dobrą wróżbę… Gallo ładne wejście up and under. Scola nie trafia hakiem. Gallo trafia jeden wolny. Martin nie trafia spod kosza. TMac nie trafia trójki. Ariza jumper. Douglas tez nie trafia skoczka. Martin pudło za trzy. Skywalker nie trafia za trzy. Brooks niecelnie za trzy. 3-2 NYK. Lee airball z jumpera… Szok. Scola znowu nie celny hak. Nie trafia Gallo, ale zbiórka ofensywna i dunk Gallo. Brooks nie trafia. Dobija Tmac. Ariza niecelnie. Ariza po stealu i fast breaku faulowany. Trafia dwa rzuty wolne. Lee sytuacyjny rzut za trzy, by uchronić się przez SCV – nie ma ale dobija TMac. 9-4 NYK. Scola nie trafia jumpera. Gallo za trzy. Steal TMaca. Gallo nie trafia trójki i potem nie dobija… Martin za trzy. Lee zatapia dwa wolne. Brooks jumper. Douglas niecelnie po wejściu. Steal NYK. Gallo faulowany. Dwa wolne są. 16-9 NYK. Lee i Gallo przytrzymali tam jakiegoś Houstończyka. TMac faulowany przy rzucie – są dwa wolne. 18-9 NYK. Piękny driver Martina. TMac jumper. Ariza nie trafia trójki. 3DSV Gallo. Martin nie trafia. Lee celne dwa wolne. Brooks zablokowany przez Lee. Buddinger nie trafia za dwa. Douglas za trzy. 25-11 NYK. Scola spod kosza – bank shot. Lee nie trafia spod kosza. Martin lay up spod kosza. Douglas za trzy. Lawry nie trafia po wejściu. Lee tough lay up. Martin out of bounds. Lee dunk! Po podaniu TMaca. Lawry trafia szlonego lay upa równo z syreną. 32-17 NYK.

2Q

Buddinger za dwa. Al strata - złe podanie. Battier trafia wolnego. Gallo do Giddensa – dunk. 35-20 NYK. Martin trafia dwa wolne. Giddens drive. Lawry dwa wolne. Giddens jeden wolny. Hill trafia spod kosza z faulem. Akcja za 3 pkt. Harrington – cegła za trzy. Lawry przepchnął Duhona. Nie trafia nasz Albert. Gallo wejście dwa pkt. Walker za trzy. To było sytuacyjne. Budinger za trzy. Ajjj… Steal Arizy i dunk. Gallo nie trafia za dwa. 43-38 NYK. Lawry kolejne wejście. Douglas traci piłkę. Ariza wejście. Jest. Lee nie trafia. Lawry nie trafia za trzy. Ale zbiera Hill i dobija. Douglas do Lee – dunk. 45-44 NYK. Brooks nie trafia za trzy. Douglas pudło za trzy. Buddinger za trzy. 47-45 HOU. Douglas wejście. Szybki jest. Lawry za trzy… Lee spin move i jumper. Hill trafia wolne. 52-49. Douglas znowu za trzy. Ariza jumper. Lee dunk… Buddinger nie trafia w odpowiedzi. Lee trafia z faulem. Akcja za 3 pkt. Brooks dwa wolne. Steal Arizy – Brooks za trzy. Douglas też trójka. Po 60. Gallo Ariza spod kosza. Martin za dwa. Douglas nie trafia za trzy. Ariza pudłuje buzzer beatera… 64-62 na koniec 2Q.

3Q

Brooks jumper za dwa. Gallo niesiona… Martin nie trafia. Walker nie trafia trójki. Brroks zablokowany przez Walkera. Piłka HOU. Hayes spod kosza. Walker kroki. 66-64 HOU. Scola spod kosza. Douglas za 3! 5 trójka. Hayes reverse lay up. Lee nie trafia spod kosza. Martin kontra i dunk. 72-67 HOU. TMac szarża na kosz… Jest. Scola strata. Gallo nie trafia tójki. Ofens Martina na Gallo. TMac fade away. Ariza niecelny jumper. Gallo fade away. 73-72 NYK. Martin spod kosza lay up. Douglas niecelny jumper. Brooks nie trafia trójki. Gallo za trzy. Martin strata – kończy Douglas lay upem. Brooks strata. Walker nie trafia trójki. Brooks nie trafia spod kosza. Ale strata i trafia Martin. Gallo raz jeszcze za trzy. Al nie trafia za trzy. Ale zbiera i trafia z faulem. Nie trafia wolnego.83-78. Strata Arizy. TMac trafia jednego wolnego po faulu Scoli. Dunk Buddingera po szybkim rozegraniu piłki. 84-80 NYK. Douglas ładny floater. Martin faulowany. Trafia dwa wolne. Lee jumper na shot clock expiriation. Hill hak. Tmac kolejny jumper. Traz Hill nie trafia jumpera. LA wejście w swoim stylu lay up i jest… Buddinger za trzy. 92-87 NYK. Gallo faulowany. Trafia dwa wolne. Lowry nie trafia lay upa. Lee wybita piłka przy rzucie. Hill faulowany. Trafia dwa wolne. Złe podanie Lee strata. Lowry rzut z faulem. Akcja za 3 pkt. 94-92 NYK. Douglas nie trafia trójki. Lowry nie trafia jumpera – koniec 3Q.

4Q

Lee nie trafia, ale dobija. Martin nie trafia trójki. Gallo nie trafia fade awaya. Lowry dobija niecelny rzut Hilla. Lee faulowany. Rzuty. Trafia oba. Al nie trafia za trzy. Buddinger nie trafia trójki. 98-94 NYK. Al offens.. Czyj? JJ… Martin – wejście i kosz. Duhon zablokowany przez Lowry'ego. Hill złe podanie. Strata. Duhon wejście 2 pkt. Buddinger w drugą stronę. Gallo nie trafia za trzy… Buddinger kolejny dunk po szybkim podaniu po stracie. Remis po 100. Chyba pierwszy taki remi w tym sezonie. Lee trafia jumpera. Martin za trzy. 103-102 HOU. 7 min. Giddens jumper. Buddinger nie trafia za trzy. Walker też niecelnie z dystansu. Lowry nie trafia spod kosza. Lee lay up z faulem. Martin strata. Alek znowu offens. Znowu go JJ zrobił w jajo. Hill nie trafia hakiem. Lee nie trafia jumpera. Lowry trafia dwa wolne. TMac nie trafia za trzy. Douglas trafia za trzy. Hill trafia za trzecim razem spod kosza. TMac zablokowany chyba przez JJ. Buddinger strata. 109-107 NYK. Gallo trafia jednego wolnego. Martin nie trafia za dwa po nieco szalonym jumperze. Douglas way off za dwa. TMac wywalczył jump balla z Martinem. I jeszcze go wygrał. JJ znowu zmęczył offensa na Douglasie. Brooks za trzy. Po 110. 2 min. TMac nie trafia jump shota. Brooks runner za dwa. 112-110. Douglas nie trafia trójki. Zbiera Lee. Walker nie trafia za trzy. Po co? Brooks ale akcja. Zatańczyłz Gallo i trafił jumpera in Gallo's face! WOW!!! 114-110 HOU. 53 sek do końca. Douglas ofensywny faul. JJ po raz czwarty złapał byłbych kumpli na ofensie. JJ nie trafia jumpera po podaniu Brooksa. Zbiórka Lee. Douglas wejście, ale piłka odbija mu się od nogi… Strata. Martin faulowany. Trafia dwa wolne. 116-110 HOU. Lee za trzy. Nie dał rady zblokował go JJ. Walker dunk. To już bez znaczenia. 116-112 HOU. Piękny mecz!!!


ANALIZA

Może trudno w to uwierzyć… ale dobrnąłem wczoraj do pierwszej połówki i… organizm powiedział… non possumus. Zasnąłem nad klawiaturą… Padłem. Więc cały dzień walcząc z pokusą sprawdzenia wyniku wytrwałem i teraz dopiero dokręciłem drugie 24 min.

Ależ mecz. Jeden z najbardziej widowiskowych i emocjonujących w tym przygnębiającym sezonie. Bez obrony, na dużej skuteczności. Świetnie się to oglądało (mimo, że przysnąłem)… może po za ostatnimi trzema minutami… gdzie no cóż… było jak zawsze, bo wróciły stare grzechy. Ostatni pkt. który miał jakieś znaczenie to był wolny Gallo na 110-107 na 3.34 do końca spotkania… A potem… 5 niecelnych rzutów i…2 straty… Tak się nie da wygrywać spotkań. A szkoda, bo udało się znokautować HOU na deskach 44-33, procent z gry też byłwyższy… Zabrakło jak zawsze kogoś kto w końcówce powie – Moja! Nie może być tak, że crunch time grają zawodnicy pokroju Douglasa czy Walkera. To jest niedopuszczalne. Ale z drugiej strony kto ma grać. Zapytam retorycznie. Al? Lee? Gallo? Bez żartów. Ten zespół nie ma koncówkowicza. I dlatego gry, które można wygrać się przegrywa, bo brakuje gościa z zębem…

Z drugiej strony nie bardzo miał kto zatrzymać Martina, Brooksa (bohater końcówki) i tego napakowanego kabanosa Lowry’ego… Czyli NYK nie umieją się też bronić przed małymi, zwinnymi. A Brooks wielkim graczem będzie. Pamiętajcie, że to mówiłem!

Szybkościówka

Plusy

David Lee – 10-18, 27 pkt., 20 zb. 6 ast, 2 blk. Monster. Beat. Mutant. Wynik 20-20 daje zawsze powody do dumy. Robił swoje. I nawet udało mu się dobrze grać dobrze przez trzy kwarty. W decydującej końcówce, nie splamił się rzutem (bo ta trójka na kilka sekund do końca się obiektywnie liczyć nie może). Ale on się nigdy nie plami. Ten facet doprowadziłby markę Vanish do bankructwa.

Pluso-minusy

Toney Douglas –10-19, 6-10 za trzy, 26 pkt. 3 zb. 4 ast. 5 strat. Dostałby pełnego plusa, gdyby nie ta końcówka… która spowodowała, że mecz został przegrany. Dwa niecelne rzuty i trzy straty (w tym dwa offensy na JJ). Niby wyrównał rekord NYK w liczbie posadzonych trójek przez rookiego… niby grał dobrze ale… po za tym niesmak pozostaje… Brakuje mu zimnej krwi na koniec… I te głupie faule… Czy to mu się kiedyś zmieni

Danilo Gallinari -8-15, 3-5 za trzy, 26 pkt. Naprawdę dobrze w kwartach 1-3. Agresja, atak walka, pójcie na kosz, faul. Niestety w 4Q paliwo się wygotowało i ogier stanął jak osioł… Po za punktami nie wniósł już wiele. Tylko strzelał.

TMac - 6-11, 15 pkt,.7 zb. 5 ast. 2 stl. 2 bkl. Chciał coś udowodnić włodarzom HOU. I chyba mu się to udało. Jedno z lepszych spotkań w ostatnim czasie. Dał troszkę wszystkiego. Ładnie zbilansowany statystycznie wynik. Łatał dziury. Na końcówkę zabrakło już sił. Choć i tak gonił za piłkę, przez 32 min.

Plusik

JR Giddens - 3-3 7pkt. 3 zb. 1 ast. w 14 min. Nie spudłował. To się plusikuje. Może w nagrodę powinien dostać jeszcze trochę więcej minut?

Minusy

Al Harrinton - 2-7, 4 pkt.3 zb. Na szczęście tylko 22 min. Kończ Al wstydu oszczędź. Patrzenie na niego sprawia mi fizyczny ból – bo tak strasznie muszę się wykrzywiać, na jego samolubną, narcystyczną koszykówkę międlącą plastikową szczękę... Przygnębiający zawodnik. Zawiódł. Po raz kolejny. Ten niby lider… W końcówce nikt go już nawet nie wypuszcza… I dobrze. Szans było dosyć.

Bill Walker - 2-8, 1-7 za trzy 5 pkt, 4 zb. Z jakiegoś powodu uważa, że umie rzucać za trzy. I jest w tym lepszy niż np. Gallo. Błąd w założeniu. Ten chłopak miał najlepsze mecz kiedy dynamicznie i z fantazją szedł na kosz a nie jak chował się na łuku i szukał trójek. Trzeba go naprostować krótkim słowem trenerskiej reprymendy…

Chris Duhon 1-1, 2 pkt, 3 zb. 4 ast. 18 min. Ależ skuteczność. Ależ wejście. Coś niesamowitego. 2 pkt. Jak on może grać kosztem Rodrigueza? Co on jeszcze ma udowodnić? Że nie potrafi grać? To co pokazał to ciągle widocznie jest za mało…

22:25, znykajacy
Link Komentarze (4) »
piątek, 19 marca 2010

Przedłużony back-to-back z Philadelphią. To już mecz nr 4. Jeżeli NYK wygrają to tym samym osiągną wynik 3-1 w meczach bezpośrednich. Zadania na dziś. Te same co ostatnio. Nie dać się silnorękim, sfrustrować Iguanę i pognębić Holidaya. Tyle i aż tyle.

Uwaga. To nie jest żart.

Mike D'Antoni asked what Wilson Chandler's injury means to the Knicks: "Might knock us out of the playoff race."

He is insane this coach of NYK…


1Q

Lee dziś nie gra. “Right patellar tendinitis” Bender i Harrington w S5… To jakieś jaja. No tak ale walczymy o play offy. Oj będzie ciężko… Odpukać dobry stream. Nawet Kreveta nie zakłóca. Green niecelnie za trzy. Brand za dwa. Gallo za trzy. Iguana niecelnie za dwa. TMac cegłowy jumper. Green pudło… Al strata. Holiday za trzy… Douglas niecelnie za dwa. Gallo blokuje Branda… 5-3 PHI. Al nie trafia. Holiday za dwa jumper. Al beznadziejny hak. Iguana jeden wolny. Gallo niecelnie za trzy. Brand kroki. Sami dobija za dwa. TMac nie trafia po wejściu… Iguana znowu niecelnie. Bender – dwa pkt. Jumper. Brand faulowany przy rzucie. Wolne. Gallo beznadziejnie. Strata –TMaca i mega dunk Igudali… 14-5 PHI… 5.30… Al spod kosza. 3SV Dalambert. Igudala steal. Brand za dwa. Podanie Al do Sergio wejscie dwa pkt. Ładnie. 16-9 PHI. Iguodala nie trafia. Al nie trafia za trzy. Brand za dwa. Sergio kroki. Walker za trzy. Brand za dwa. Znowu. Gallo faulowany. Dwa rzuty. 1 z 2. Speights faulowany. I Linia. Jest i nie ma. Speights nie trafia spod kosza… Sergio nie trafia trójki. JR na boisku… Holiday jeden wolny. Walker faulowany przy wejściu. Trafia dwa wolne. Williams faulowany przy wejściu przez JR. Rzuty. Taki festiwal wolnych. Giddens nie trafia za trzy. Brand kolejne dwa pkt. Iguodala nie trafia trójki na buzzer beatera… PHI 9-22 – 41%, NYK 5-16 – 31%.

2Q

Duhon… Tego mogli nam oszczędzić… Walker za trzy. Iguodala. Jest. Walker za dwa po wejściu. Speights też nie trafia. Smith offens. Ten łokietek za wysoko… Bender dunk. Ależ to było toporne. Giddens blokuje Williamsa. Douglas wejście i 2 pkt. 10-2 run. Williams za dwa. Kapłonek za trzy. Al spod kosza. Willams wejście na kosz. Z faulem. Akcja za 3 pkt. Walker za trzy. Loose ball foul Al. Brand turnaround jump. We are branded. Al za dwa. Teraz nie trafił Brand. JR chciał zapakować i… kiszka… 38-29. Kapłonek za trzy. 6.25. Duhon misfires for three. Williams nie trafia za dwa. Al. strata – złe podanie. Kapono nie trafia za trzy… Al faulowany przy rzucie… Lindsay Vonn ma głos jak Hanna Gronkiewicz Walz… Al. trafia dwa rzuty. Iguodala nie może się wstrzelić. Brand zablokował Gallo. Ale piłka wraca i Gallo za trzy. Iguana znowu nie celnie. Duhon za trzy. 41-36 PHI. Brand wejście i dwa pkt. Akcja za 3 pkt. Gallo wejście z faulem. Nie ma wolnego. Kapono za dwa. Giddens za dwa. Po niecelnym rzucie Ala. Holiday za dwa. Gallo znowu faulowany. Bender złamał prawą rękę… Ale jaja… No to po sezonie… Johnatanie. Dziękujemy. Gallo dwa wolne. 48-42. TMac fatalna trójka… Ech… Kapono nie trafia… Igudala fauluje Gallo. Znowu rzuty. Są oba. Iguana znowu nie trafia. Gallo nie trafia – ale JR dobija. Szybki jest. Brand niecelnie spod kosza. Gallo znowu faulowany. I znowu dwa trafił. I Holiday trafił za dwa…na koniec 1H. 50-48 PHI. NYK 16-37 44%, PHI 19-43 44%.

3Q

Iguana jumper. Douglas za trzy. Brand nie trafia za dwa. Douglas za trzy… Gallo też niecelnie za trzy. Iguodala kroki. Ale tam chyba był faul. Tmac nie trafia spod kosza ale zbiera. Al nie trafia za trzy. Douglas kolejny faul. Douglas nie trafia za trzy. Walker Wild shot. Nie ma. Douglas po przechwycie Gallo wjeżdża do kosza. 52-51 NYK. Green za trzy. SCV NYK. Holiday tip in… TMac nie trafia szóstego rzutu… Holiday nie trafia… Brand nie trafia jumpera.   Duhon pudło za trzy.: Holiday zablokowany przez Harringtona. Gallinari za trzy. 57-56 PHI. 5.48 do końca. Iguodala nie trafia za trzy… Gallo strata. Green pięknie wjechał ale nie trafił Dalambert maśloanoplacy… Ale teraz zablokował Ala. Holiday za trzy… Gallo znowu wolne. Celne… 60-58. Iguana znowu za dwa. Al pochylił głowę wszedł i nadział się na blok Dalamberta… Iguana nie trafia. Al nie trafia po fade awayu. 2.23 do 3Q.Gallo za dwa. Iguana znowu pudło. Al spin move. Jest i faul Dalamberta. Akcja za 3 pkt. Holiday nie trafia. TMac znowu nie trafia. Duhon nie trafia za trzy. JR loose ball faul. Iguana trafił bank shota. Koniec 3QPHI 25-61 – 41%, NYK 21-57 - 37%...

4Q

Kapono offens. Gallo nie trafia za trzy. Carney nie trafia trójki ale Smith dobija lay upem. Gallo dwa wolne. Iguodala reverese lay up… Rodriguez nie trafia za trzy. Williams trafia 1 wolny po faulu JR. Duhon nie trafia za trzy. Carney lay up… JR trafia dwa wolne. Carney za dwa… Gallo strata. Rodriguez faulował Carney’a… Iguana dunk. Z faulem. Akcja za 3 pkt. Giddens dwa wolne celne. Carney – nie ma. 76-69. 7.52. Giddens dobija po niecelnym rzucie Walkera. Giddens Lau up. Williams dwa rzuty. Walker za trzy. 78-74 PHI. Gallo dibitka po niecelnym lay upie Duhona. Kapono niecelnie za dwa. Douglas za trzy. Brand jumper. 80-79 PHI. Igudala za trzy. Nieclenie. Douglas znowu za trzy. 82-80 NYK. Holiday nie trafia. Al out of control nie trafia spod kosza. Williams dwa rzuty. Po 82-82. Walker nie trafia za trzy. Walker kradnie piłkę. Douglas nie trafia za dwa. Zbiera Gallo i nie trafia za trzy. Kapono za trzy! 85-82 PHI. Douglas za trzy!!! WOW!!! Po 85…

Crunch time

1.48 do końca. Iguana technik pod D3S. Brand nie trafia za dwa. SCV PHI. Douglas na linii po faulu Holidaya. Douglas kradnie piłkę i jak struś pędziwiatr popędził na kosz i jest… 89-86 NYK. 55 sek.. Igudoala strata. Toney wybił mu piłkę. Walker faulowany. Trafia wolne. 40 sek. Williams za dwa. 91-88. Iguana nie trafia za trzy.Zbiera Douglas i jest faulowany. Trafia jeden rzut. 92-88. 1.4 sek. Williams nie trafia za trzy. I koniec…


ANALIZA

Oglądanie ostatnich spotkań przypomina raczej słuchowiska radiowe. Obraz się tnie, nie nadąża, zostaje tylko dźwięk – czy jest kosz, czy nie dekoduje się z głuchego odgłosu łęku lub  podnieconego głosu Pana Fraziera. Kto rzuca, za ile i skąd tego do końca nie wiadomo… Przyjemność umiarkowana. Trudno więc coś powiedzieć na pewno. Trzeba by obejrzeć ten mecz jeszcze raz… Hmmm… Chyba nie dam rady.

Analiza tak naprawdę jest tylko trochę bardziej pogłębiona niż sucha analiza statystyk… No cóż.

Zawodnicy NYK chyba coś zjedli. Byli strasznie agresywni i zajadli na desce i choć trudno w to uwierzyć kompletnie ją zdominowali. Mimo, że była to jedna z najniższych piątek jaka wyszła na parkiet. A po kontuzji Bendera, to już w ogóle był zespół karłów. A mimo to… Nastawienie jest jednak kluczem. 15 zbiórek ofensywnych. Popatrzmy na takiego Gallo – powiedział Trenerku - chcę kryć ich najlepszego gracza – Iguodale. Mam ochotę uwolnić piekło, stać się jego piątkowym koszmarem z ulicy Wiązów… Tylko cholera dlaczego dopiero w 68 spotkaniu w sezonie? Dobry mecz. O koszykarskie 6 pkt.

Plusy

Danilo Gallianri – 6-12, 2-6 za trzy, 11-14 z wolnych (rekord kariery), 25 pkt. , 7 zb. 2 ast. 2 stl. 1 blk. Jeden z najlepszych meczy Dino w tym sezonie. Na pewno najbardziej zawzięty i agresywny. Tak powinien wyglądać zawsze. Nie przypomniał tego zagubionego zażelowanego chłopca, który prosi błagalnie o to żeby mecz się wreszcie skończył, a on mógł złapać mamusię za rączkę. Czyli potrafi jak mu się w głowie ułoży… Gdyby tak grał do końca sezonu byłbym gotów postawić mu trójkę z plusem na cenzurce.

Toney Douglas – 7-13, 4-7 za trzy, 22 pkt., 5 zb., 2 ast. 2 stl. w 23 min. Najpierw powoli jak żółw ociężale ruszył do meczu nasz Toney ospale… A w 4Q turkotał już jak dobrze naoliwiona lokomotywa zniszczenia. 14 pkt w tej części. Wiedział kiedy zapalić. Wygrana to jego zasługa. Bez dwóch zdań. Gdyby jeszcze nie te bezsensowne faule… Kim jesteś Toney? I kim chcesz być… Pojawiły się ostatnio takie złośliwostki na temat Douglasa… że to drugi Mardy Collins…

http://www.knicksfan.net/?p=3460

Bill Walker – 4-8, 3-5 za trzy, 15 pkt. 2 ast. 2 stl. Na desce niewielki z niego pożytek, ale poza tym – dał 15 pkt. Nieźle. On chociaż potrafi wykorzystać słabość NYK i skutecznie się promować… Może powinien zacząć pracę w marketingu?

JR Giddens – 3-7, 10 pkt. 9 zb (4 ofensywne). Pierwszy mecz w MSG. Bez respektu. Przypomnijmy, że kolega ma 1.96 wzrost,u a grał na desce jakby miał przynajmniej z 10 cm. więcej. Walczy o życie - tj. kontrakt. I dlatego szacunek. Kto by się tego spodziewał, że takie transferowe dodatki jak on i Walker będą nagle katalizatorami drużyny? Niesamowite.

Minusy

TMac – 0-7, 0 pkt. 7 zb. 3 ast. W sumie, co tu komentować. Na jednej nodze to można czasem światło zgasić. Pytanie co z nim dalej robić w kontekście 2010 co raz bardziej zasadne…

Al Harrington – 4-16, 11 pkt 13 zb. 3 razy zablokowany. Aż 40 min. Te zbiórki trochę go ratują. Przejął tę działkę w zastępstwie nieobecnego Lee. W ataku znowu chciał się wykreować na lidera. I znowu mu się nie udało. Upps. Który to już raz? Przypadek nieuleczalny…

Sergio Rodriguez – 1-3, 2 pkt. Nie rozumiem jak z gościa, który grał po 30 min. teraz z zrobił się panem 10 min. Nie istnieje. W hierarchii PG spadł nawet za Duhona. To już jest potwarz…

Chris Duhon – 1-5 za trzy, 3 pkt. 6 zb. 0 ast.  i aż 30 min. To jest dopiero patologia. Jak gracz, który nie gra nic i udowadnia to każdego wieczoru może dostawać tyle bezproduktywnych minut… Co to w ogóle jest?

Pechowiec

Jonathan Bender – 2-5, 4 pkt. 2 zb. Miał być come back roku. Pierwsze wejście w pierwszej piątce. I pech. Złamany palec z przemieszczeniem…. Już go nie zobaczymy w tym sezonie. I mam wrażenie, że w tzw. nowych NYK też już nie. Pożegnał się ładnym dunkiem. Dziękujemy.

22:56, znykajacy
Link Komentarze (20) »
środa, 17 marca 2010

Grać w Beanstown w dniu św. Patryka? Marzenie. To będzie fajny mecz...

BOS dotyka (niestety dla jego fanów) kryzys wieku średniego. Muszą oszczędnie gospodarować siłami, żeby ich starczyło na dłuuugi offseson… Niestety wygląda na to, że mogą wejść w play off z nr 4… Bo ATL ciśnie. Co oznacza w drugiej rundzie pojedynek z CLE…  Zielono to tego nie widzę… Oooo nawet nie zauważyłem, że przytulili Michaela Finley’a… Ależ wzmocnienie tym doświadczonym weteranem…

Szanse na wygranie tego spotkania przez NYK są niewielkie… Ale walczyć trzeba…

Skończę mikozajawkę wiadomościami szpitalnymi – Chandler out być może do końca sezonu… Coś go boli pachwina. Podobno od 6 tygodni obkłada ją lodem, ale tak dalej być nie może… Nie jest to jakaś wielka strata. Doktorek też postanowił się udać się na chorobowe – boli go prawy Achilless… Taaa… Też nie za wielka strata bo po pierwszym występie, który był mocny –potem było już nieco gorzej - 30- 97 (30.9 5), 8-za 42 za trzy (19 %), 5.8 pkt… Eddka ciągle boli łydka.

Ciekawe co przeciwko dawnym ziomkom pokaże Walker i N8…


Walker za Chandlerka. To chyba niestety… zobaczymy Duhona z ławki… Walker podszedł do stanowiska Fraziera – i pokłonił się. Szacunek synku. Szanuj tych któezt przyszli przed Tobą. Resepct the legends. Welcome to the jungle!!! Wygrany tip off. Pierce foul. TMac niecelna trójka. Perkins spod kosza. Z faulem. Akcja za 3 pkt. Ticket za dwa po podaniu Rondo. Walker niecelnie za trzy. Allen za dwa po wejściu… Pierce drugi faul. Lee rzuty. Jest i jest. 7-2 BOS. Douglas nie trafia za trzy. Ale NYK ball. Airball ale TMac zbiera. Strata. Daniels spod kosza po fast breaku… Walker niecelnie. Lee pierwsze punkty z gry. KG znowu. 11-4 BOS. TMac faulowany rzuty. Jeden celny. JR Giddens ubrany. Lee spod kosza. KG jumper. 13-7. KG faul TMac. Jest parka. Gallo nie trafia po wejściu. Allen nie trafia. Ale piłka BOS. Perk dunk… Gallo trafia jednego wolnego. 17-8 5.42. Ray Allen za trzy. Douglas za trzy. S-Rod na boisku. Rondo floater. Aaaaa nie powiedziałem Al chce grać w Nets. Douglas niecelna trójka. BCV BOS. Rodriguez strata. Piłka odbiła się od nogi przy kozłowaniu. Bolesne… Sheed niecelnie. Lee jumper – pudło – ale lapie TMac i fade away robi 2 pkt. Sheed fade away z faulem. Akcja za 3 pkt. 25-13 BOS. 3.06. Lee niecelnie. Rondo nie trafia. Fast break – kończy Douglas… Big Baby loose ball faul… TMac trafia dwa wolne. 25-17. Daniels fade away. I jeszcze strata NYK. I jeszcze jedna. N8 na boisku. I od razu trójka na buzzerbeatera. Tłum oszalał. Lee faulowany przy rzucie spod kosza. Faul Sheeda. Dwa wolne zaliczone. N8 znowu za trzy. Kamera od razu zbliżonkoa na Trenera M… Duhon no boisku. Finley za dwa. NYK strata ale na szczescie Daniels nie daje rady. Al nie trafia jumpera.  Finley też z połowy boiska. 35-19 BOS. NYK 5-20- 25%... BOS 14-23 61%. Bez komentarza…

2Q

Al za dwa. Jumper. Sheed ośmieszył w paincie. Oooo zdjeli trojkę N8 jako rzuconą po czasie. Lee dwa wolne. 34-23 BOS. DSV NYK. Technik. Pierce nie trafia wolnego. Davis strata. Al mega cegła za trzy. Pierce za dwa. Giddens na boisku. Walker zmienia Lee. Al offens. Mamy dzisiaj powrót zabójczego Alberta. Finley nie trafia. JR spod kosza. Pierwsze pkt. jako NYK. Congrats. Walker za dwa. 36-27 BOS. Wallace ośmieszył Harringtona pół hakiem. 8.16 do końca 2Q. 3SV BOS. Al trafia technika… Walker piękne wejście na kosz. 38-30. Giddens drugi faul. KG fade away po pin movie. Giddens za dwa. Teraz nie trafia. KG znowu. Jest 5-5. S-Rod nie trafia trójki ale zbiera podaje do Ala i trójka. 42-35. BOS. Pierce wejście – i blocking faul Walkera. Akcja za 3 pkt. Al wejście. 3SV BOS. Czas. KG raz jeszcze pokazuje, że nikt nie jest w stanie go zatrzymać. Pierce faulowany przy rzucie. 50-37 BOS. 5.00. Gallo nie trafia fade away’a. Rondo strata. Perkins blokuje Lee. D3SV. Al nie trafia technika. Rondo ładnie wyratował piłkę nastrzeliwując Gallo w… przyrodzenie… Ajjj to bolało. TMac za dwa. W odpowiedzi lay up Rondo. Ray Allen zatrzymuje Lee blokiem. Pierce za trzy. 55-39 BOS. Al za trzy. Allen za trzy. Pierce za trzy… Al też bierze udział w tym konkursie. Trafia trójkę. Perkins dynamiczny dunk. KG za dwa. Gallo faulowany przy fade awayu. Trafia dwa wolne. Douglas fauluje Rodno. RR dwa rzuty. Jest i nie ma. Zbiórka zbiera Perkins. Faulowany. Dwa rzuty. Oba są. 68-49. Giddens w rozpaczliwym buzzer beaterze na koniec 1H. NYK 16-40 – 40%, BOS 26-41- 64%... Ciągle bez komentarza…

3Q

Al nie trafia. Pierce nie trafia za trzy. TMac nie trafia trójki. KG wreszcie nie trafia. Perk loose ball faul przy zbiórce. Lee jumper. Motyw z Harringtonem kryjącem Ticketa jest komiczny… Faul i rzuty KG. 70-51. Pierce za dwa. Walker strata. PP spod kosza za dwa. Lee niezadowolony z braku obrony. Hipokryta. TMac nie trafia. Gallo fauluje PP. Ale bez rzutu. Pan Walsh cały nafufany… Przypomina wielką purchawkę. Gallo kroki… KG spod kosza… 76-51. Douglas za trzy. Zapytał czy może rzucić Walkera. Teraz Gallo za trzy. Ale w odpowiedzi trafia PP. Czas NYK. 79-54… Gallo niecelnie. PP za dwa po niecelnym rzucie Perkinsa. Lee nie trafia jumpera. PP nie trafia za dwa… Walker nie trafia za trzy. Lee zablokowany przez Perkinsa. Gallo za trzy. 81-57 BOS. KG za dwa dunkiem po podaniu RR. Gallo nie trafia trójki. Walker dunk po fast break’u. I rzut. Nie ma. Pierce nie trafia trójki. 83-59. 4.13 TMac steal. Douglas za dwa. Lee faulowany – dwa celne rzuty. PP łatwe dwa pkt. spod kosza z faulem. Akcja za 3 pkt. Kolejna strata NYK. Kroki. PP za dwa… Tmac za trzy. Sheed air ball. Lee wejście – 2 pkt faul…Lee trafia dwa rzuty. PP znowu za dwa… TMac nie ma ale wpadł Douglas i dobił. Sheed raz jeszcze airball. Lee nie trafia jumpera. Tmac nie trafia za trzy. Daniels za dwa na koniec 3Q. NYK 24-64 – 38%, BOS 36-62- 59%...

4Q

Lee za dwa. N8 nie trafia za trzy. Daniels za dwa po dynamicznym wejściu. Duhon nie trafia trójki. Finley też nie trafia. Lee pudło jumper. Al steal, i do końca… 2 pkt. BOS strata. Al też. 3 na 1. Daniels spod kosza. Lee dunk. 96-77 BOS. Daniels nie trafia. Kolejny dunk Lee. Ależ Al załatwił Davisa. Miś chciał się o niego oprzeć a Alek sprytnie się odsunął i Big Baby zrobiło bum… Al strata złe podanie. Willams tip in po nieclenym rzucie N8. Williams – raz jeszcze. Al nie trafia. Wszedł Bender. Williams trafia dwa wolne. 101-79. Douglas nie trafia lay upa. Finley offens. Czas BOS. Lee jumper. Nie ma. Al nie trafia za trzy… Douglas zablokowany… Faul Harringtona na Williamsie. Trafia oba… Bedner z faulem. Akcja za 3 pkt. Robinson za trzy… 107-82… 4.48. Bender za trzy. Finley nie trafia jumpera. Lee spod kosza. Sheed nie trafia. Lee raz jeszcze. Tym razem dunk. Robinson pudło za dwa. Lee nie trafia jump shota. 107-89. 2.54 do końca. Ależ dunk – ally oop podanie od Lee. Strata BOS. Bedner za dwa. 107-93. N8 za dwa… Lee spod kosza. Teraz nie trafia. BOS to już trzeci garnitur. Finley nie trafia. Douglas wejście – jest. Walker nie trafia fade awaya. I po zabawie. TO przynajmniej nie zepsuli święta Irlandczykom. Miło z ich strony. 109-97 BOS.


ANALIZA

Zdaje się szanowni Czytelnicy meczu nie widzieli, bo sen głęboki zmorzył spracowane głowy. Pozwólcie, że jako ten jedyny sprawiedliwy, syn nocy Św. Patryka, świadek naoczny tych wydarzeń opowiem Wam, pokrótce jak się sprawy miały.

A miały się dosyć nie rozmaicie.

Wynik nie oddaje przebiegu spotkania. Ktoś może pomyśleć. Eeee 12 pkt. różnicy – no nie jest źle. Złudzenie. Przez większą cześć spotkania przewaga oscylowała między 20 a prawie 30 pkt., a ostateczna delikatna niwelacja przepaści wynikała z faktu, że BOS pozostawił na placu boju w 4Q bidony i ręczniki.

Mecz przegrany został tak naprawdę już w kwarcie pierwszej, kiedy to nasi milusińscy osiągnęli niebotyczny wręcz procent z gry 25%. No tak doskrobali, w końcu do tego minimum minimorum przyzwoitości tj. 40%, ale BOS miał tych procentów o 10 więcej. A przez większość meczu ten dyferencjał osiągał nawet procentów 20%. Nie było odpowiedzi na Pierce’a który choć miał problemy z faulami wszedł jednak do gry, nie było też recepty na KG (te pomysły, żeby krył go Al dość zabawne) i całą bandę BOS o nazwiskach tyleż pięknych, co jednak mało w NBA znaczących jak Daniels, Williams. Słabo zagrał Rondo i Allen ale coż… BOS jest multiopcyjny. I potrafi wygrywać na kilka sposobów. W NYK jest inaczej. Jak kładą się filary to i dach się zawala… W zbiórkach nie było straszliwiej różnicy, mimo, że paint był słabo broniony. Winna nieskuteczność. Trudno wygrać nie trafiając… Czas kończyć ten sezon.

Plusy

David Lee – 10-21, 29 pkt., 9 zb. 7 ast. 3 BA. Trener Mike postanowił go zamęczyć – aż 44 min. Jedno z lepszych spotkań w sezonie. Niedaleko triple-double. Jako jedyny walczył i się nie zawalił. Choć co do shot selection można by mieć pewne zastrzeżenia. Trochę za bardzo uwierzył w jump shota. Ale jak nie on to kto?

Minuso - plusy

Toney Douglas - 5-13 1-6 za trzy, 11 pkt., 7 zb., 3 ast., 3 stl. W ataku niejednorodny – z inklinacją na słaby. W obronie lepszy. Szukający zwady. Poszukujący piłki… Coś potrafi. Nie sądzę, żeby był tym kogo NYK poszukują na pozycję nr 1. Nie ten rozmiar kapelusza.

Minusy

T-Mac - 4-12, 1-5 za trzy, 12, 7 zb. Słabo, bezbarwnie, nieclenie. Trudno skomentować grę gościa, który gra na jednej nodze. To jakaś inna liga… W jednonożnej koszykówce byłby królem…

Al Harrington - 6-14 3-7 za trzy, 16 pkt., 3 zb. Zasysał grę i niestety niewiele z tego wynikało. Niby szarpał. 3 trójki. Niby ta druga kwarta gdzie zdobył 14 pkt... Ale swoją grą nikogo nie porwał. W obronie miał zadania, które przekraczały jego skromne możliwości… Idź Ty już lepiej Al do tych Netsów. Obejrzymy Cię cztery razy w roku i wystarczy.

Danilo Gallianri - 2-9 2-3 za trzy, 9 pkt. Główny aktor festiwalu beznadziei. Jest gorzej niż zły… Jest tak zły, że zęby bolą. Nic nie da się powiedzieć o nim nic dobrego.

Bill Walker - 4-8, 8 pkt. 2 zb. Trudno powiedzieć, że występ przeciwko dawnym kolegom dał mu dodatkową motywację. On się jednak dobrze wpisuje w tę drużynę – znika. Jeżeli dobrze nie rozpocznie to potem ma problemy z wejściem w grę. Ale naprawdę oczekiwanie czegokolwiek od niego jest jakąś koszykarską niepoprawnością.

Sergio Rodriguez – 10 min. Jeden niecelny rzut za 3. 0 pkt. Nie ma człowieka.

Chris Duhon – 20 min jeden niecelny rzut za trzy. 0 pkt. Nie ma człowieka

Plusiki

Jonathan Bender 3-3, 8 pkt, 3 zb. w 8 min. Ten chłopak potrafi wejść na kilka minut i być produktywny. To jest niestety wszystko na co go stać. Kilka minut.

JR Giddens – 2-5, 4 pkt. 2 zb., 2 ast. Wstał z ławki. Coś potrafi. Ale trudno powiedzieć co. Ci którzy go oglądali w BOS mówią, że jest niezłym obrońcą. Lepszym niż Skywalker. Zobaczymy. Choć raczej sobie nie pogra.

20:44, znykajacy
Link Komentarze (6) »
 
1 , 2 , 3

.

.

.
znykajacy@go2.pl
.
Operacja LONDYN 2013 Koszulki jak malowane
.
.
. .

[ Copy this | Start New | Full Size ]
.
monitoring pozycji
___ . .

6G Nowojorskie Impresje