RSS
sobota, 09 listopada 2013

Obiecałem słówko o CHA.

Los bywa czasem okrutnie ironiczny. Trener Steve Clifford usłyszał w klatce piersiowej jakiś wewnętrzny głos własnego serca i zmuszony był się by-passować przy pomocy swojego asystenta Patricka Ewinga (od niego mniej inteligentną minę potrafi robić już tylko Trener Woo i poseł Meleks Karski). Wielki Pat zadebiutował w roli trenera przeciwko klubowi, który nadal odżegnuje się od uznania jego boskości i dokonania w MSG ceremonii wniebowstąpienia. Niby numer na nieboskłonie, niby dozgonny darmowy bilet na komunikację publiczną NYC i wieczysta nienawiść kibiców IND, ale jakoś tak czujemy, że ktoś King Kongowi pokazał skórkę od banana. Szacunek dla Ewinga, że nie dał się przerobić na… małpę jak J. Starks, który wychodzi (zamiast tancerek – Panie Dolan o co chodzi z tym lock outem Knicks City Dancers???) żeby pomachać gawiedzi, jak Miss Polonia na gali wędlin w Ozorkowie? Szkoda, że nie wygrał. Tak to wygląda na bajkę o Szewczyku Dratewce, którego smok gastrycznie zdeklasował (grzejemy się już na drugą część tam i z powrotem, co?).

 

To zespół, którym pasjonują się tylko mieszkańcy Bieszczad i Maciek Kwiatkowski. Ten ryś taki szary jakby wytarzał się w popiele bardziej przypomina pięść wymierzoną w imię sprawiedliwości. Do tego ten ma taki grymas zaciśniętego pyska jakby zjadł lekko czerstwego kreta. Czekam z niecierpliwością na następny sezon, kiedy CHA wróci wreszcie do barci i będą spod znaku Pszczółki Mai.

Personalnie to dziwny twór, który nie poddaje się prostej analizie matematycznej.

Gdyby Bob(cat?) Marley żył jeszcze nagrałby dla K. Walkera utwór – Rainbow 2. Ten rzut jest idealną parabolą tęczy od którego przedszkolaki mogą odrysowywać elipsę. Do tego ten nieestetyczny koziobrody uwis na szczęce. Myślę, że krzywdzę. Ale dla mnie Kemba to jest ta sama liga, co N. Robinson. Skazany na miotanie się pomiędzy brakiem inteligencji przestrzennej a mikrusim wzrostem. Taki samograjek. Król własnego uniesienia. Koszykarskie samouwielbienie. Nie stworzy nigdy niczego co miałoby postać drużynowego sukcesu.

MKG to świetny materiał na pracę w pogotowiu. Niewielu jest graczy, którzy tak jak on potrafią się przekleić na plaster do przeciwnika. Rzutowo to nadal jest brutalna estetyka dawnego dworca kolejowego w Katowicach, ale on ma tylko 20 lat, więc jest szansa, że przed zakończeniem kariery jego ruch ręką przejdzie transformację do epoki kamienia gładzonego. B. Biyombo ten nieślubny syn Michaela Jacksona o atletyzmie Magdy Gessler nadal rozwija się z szokującą prędkością walca drogowego. Prasuje, co prawda wszystkich w obronie, ale do akcji w ataku to on nie dojedzie w tej dekadzie. J. McRoberts, wszedł mocno w chęć upodobnienia się do Brada Pitta i tyle o jego grze. Oględnie mówiąc nie jest to najlepsza startująca czwórka tej ligi. Szczerze mówiąc chyba nie przesadzam, twierdząc że w każdym zdrowym normalnym klubie ten facet aspirowałby do roli mieszacza elektrolitów i walczył z A. Rautinsem o pierwszeństwo przy ręcznikach. C. Zeller chyba liczy, że w kolejnej ekranizacji życia i twórczości Juliusza Cezara zagra główną rolę. Profil ma cesarski. Brakuje mu tylko liści laurowych i Rubikonu. HBO czekamy! (Dziwny draft pick). R. Sessions podobno nigdy w życiu nie połknął pigułki. Wszystkie bierze pod język. H. Henderson jest łysy, Taylor ma długie rzęsy, a A. Tolliver był kiedyś w Minnesocie (i to widać). A. Jefferson powinien zostać zbadany tomografem po tym jak przeniósł się do CHA, a B. Gordon – przejdzie do annałów NBA jako zdobywca dziesięciomilionowego punktu w historii NBA (pierwsze uzyskał Ossie Schectman z Knicks). Dokąd zmierzają? Tego nie wiem chyba sam Odpowietrzony (faulowałeś, faulowałeś B. Russella). Czy on śpi na jakiejś żyle wodnej? Te jego wybory w drafcie są objawem jakiegoś ciężkiego stresu pourazowego. Czy zobaczymy ich kiedyś w PO? Może zastąpią grupę Schetyny odbudowując wielki WKS? Nie wiem. Skazani na systemowe kręcenie się w ogonie stawki.

Ależ bounce back. Ależ odbicie od mułu i wodorostów. NYK pokonali zespół od którym jeszcze nie tak dawno mówiło się, że powinien być relegowany do PLK. No sukces jest! No są uśmiechy na zbolałych twarzach! Jest zaciśnięta pieść! Jesteśmy zawsze tam gdzie Nowy Jork nasz gra haaaaeeeeeeeeejaooooooo! Znowu gramy o mistrza! Jest dobrze! Zespół pokazał charakter. Wyrwał się z matni. Na szcżescię League Pass coś namieszał i mecz można zobaczyć dopiero od 3Q. Ufff. NYK zrobili run na początku trzeciej odsłony i tak im zostało. CHA próbowali coś szarpnąć, ale im nie wyszło.

Zdeklasował rywali pozbawili ich marzeń i snów. Nadal po za PO. Ale walczymy.

A. Bargnani - Ryś Ochódzki by powiedział. To jest miś na miarę naszych możliwości. My tym misiem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz miś, przez nas zrobiony i to nie jest nasze ostatnie słowo! Przeżywamy ostatnio z synem fascynację przygodami Pilota Pirxa (on trochę za wcześnie, ja trochę za późno) i patrząc na niego mam ostatnio takie skojarzenia– Terminus.

I. Shumpert - zagrał tak uderzenie w twarz G. Hendersona łokciem, że aż Rivaldo odetchnął.

T. Murray – miał swój debiut. Uszy do góry Toure. Pamiętaj gdzie zaczynał J. Lin. Toczył wojnę psychologiczną z woźnym, żeby ten wpuścił go na halę.

A. Stoudemire – kto wreszcie powie, że reanimacja martwego nie ma szans powodzenia.

Nie martwcie się. Będzie jeszcze lepiej. W meczu z SAS powróci Lord Oregano.11:45, znykajacy
Link Komentarze (13) »
środa, 06 listopada 2013

Szybkościowo. Gramy z CHA w piątek, więc nad tym tworem pochylę się w sobotni poranek. Dziś będzie bardziej po domowemu. Bo dom się wali…

W tych mokrych, ufnych oczach Golden Retrievers Mike Woodsona dostrzegłem panikę i strach. On już wie. Już czuje. Że nie złapie zębami lecącego freezby… Jego Pan nie będzie zadowolony a przecież mieli zdobyć mistrzostwo powiatu psów o złotym sercu w lecie tego roku… Cały misterny plan poszedł w… Nie złapie lecącego plastykowego talerzyka…. Źle obliczył lot. Minie się o jakieś dwadzieścia metrów. Nieważne. Pomacha się na koniec ogonem i  wywiesi jęzor. Poliże Pana po ręce. Jestem Golden Retrievierem – ma pełne serce i pusty umysł.

Gra

O ile w obronie po dwóch spotkaniach NYK mieli pierwszą defensywę i 29 atak (co nota bene przypomina CHA z sezonu 2009/2010 (?) o tyle… teraz nawet nie ma obrony. Liczba punktów jakie MIN i CHA zdobyły z pomalowanego aż zapiera dech piersiach młodzieńczym zapałem. Gra na zagapienie. Atak to jest zabawa w Dymitra Samozwańca – kto ma piłkę ten ma rację –jeden na jeden. CHA wyglądali w tym zakresie jak profesorowie z Harvardu (się masz Jeremy!). Ball movement na poziomie plechy. Do tego te zestawienia piątki, co najmniej szokujące. Dlaczego A. Bargnani nie wychodzi w 4A? Dlaczego tak późno spuszcza się ze smyczy argentyńskiego pinczera? Miotanie się w zestawieniach przypomina gra na giełdzie przez małpę. Jest źle. Jest cudownie. Są fanfary.

Nie wiem jak Wy ale ja mam spocone dłonie

C. Anthony - Gdzie jest lider? Rzutowo wygląda jak Król Paproszek. Można zdobywać po 30 pkt. Jasne. Tylko że przy skuteczności 37% zaczynasz wyglądać jak gej. Rudy Gay. Melo zaczyna tworzyć samousprawiedliwiającą się narrację –przepracowania mózgowego, że się „second guessuje” – co w wolnym tłumaczeniu oznacza, że prowadzi jakaś wewnętrzna szaradę. Nie ma klucza. Nie ma odpowiedzi. Nie ma rozwiązań. Pojedynczo jest świeży jak twaróg, ale en masse jego gra ma konsystencję maślanki. Dodajmy kiszonego ogórka i efekt jest murowany.

T. Chandler – niesamowite jaki zrobił skok przez kozła, za którego robił K. Walker. Przypomniał mi się wf jako żywy Skok zaliczony. Pacjent na deskach. Jego kontuzja to może być przyczynek do czegoś większego. My w Redakcji boimy się nawet marzyć. Wracaj zdrów Tyson. Ale się nie spiesz.

A. Stoudemire – żal ściska odwłok. To jest gra na planecie o innej grawitacji. Podanie mu piłki wygląda na sabotaż i świadome szkodzenie drużynie. Chyba lepiej byłoby dla Wierzących gdyby położył się na wyciągu i tak został. Cała reszta prosi o jeszcze.

A. Bargnani – oddał pierwsze rzuty wolne w tym sezonie!!! Blady strach padł na całe WNBA.

Junior – Dwie gry 0-11 za trzy. Śrubuje personalny rekord. Ja nie twierdzę. Ma ruchy modliszki i atletyzm Frankensteina, ale przy refleksji życiowej Marcina Najmana to jest połączenie grożące ciężkim kalectwem.

R. Felton –taki kwietniowy. Trochę zimy, trochę lata. Ja wiem ktoś powie – gdyby siadła któraś z jego trzech trójek w końcówce to rysie skończyłby na wybiegu u Państwa Gucwińskich. Wrocławskie zoo odetchnęło.

I. Shumpert – powiela najlepsze występy W. Chandlera (ktoś jeszcze pamięta jego babcię?). W pierwszej kwarcie przyćmił nawet błyskotliwe komentarze C. Fraziera. Potem był już Eltonowską świeczką na wietrze.

MWP – ja mam nadzieję, że on szczerze uwierzy, że jest lepszy niż Melo. Już ma takie sekwencje mesjanizmu w ataku, że można zacierać rączki z niezdrowego podniecenia. W obronie brakuje mu już tylko rzeźnickiego noża. K. Walker miał wiele szczęścia, że Metta nie przerobił go na kotlety.

B. Udrih – zrobił za strażaka tyle, że ogień go pochłonął. Cześć jego pamięci.

K. Martin – to jest już tylko pokaz min, trash talku i przewracania oczami. Wielką karierę widzę we… wrestlingu…

P. Prigioni – podobno gra z nim na boisku wygląda lepiej. Podobno Kopernik była kobietą.

09:32, znykajacy
Link Komentarze (18) »
poniedziałek, 04 listopada 2013

Narodowcy się martwią. Poseł Słomka pisze interpelacje do komisarza Sterna (upadł przyczółek). Projekt Biała Siła się rozsypał. David Kahn wreszcie został odstawiony na rasową resocjalizację (prowadzoną przez Nubijczyków Dr. Valentine’a Narcissa). Podobno umiejscowili go z zebrami. A nie z lipicanerami. Jak płynna jest granica miedzy pozytywnie zakręcony a wariat. Model czystej drużyny został odłożony na półkę. Sympatyczny David poleciał ze menadżerskiego stolca w Święto Polskiej Flagi.. To tak w kontekście. NBA a Sprawa Polska. Równowaga została przywrócona. Bring balance to the force. Dołożono kila ciemniejszych elementów. Choć biały nadal przebija. Jak dzwoneczki na czapeczce Noddy’ego na ścianie Adriana Mole’a.

Maciek K. –„ ten który widzi więcej” powiedział mi bodaj w sobotę jeszcze przed zniczami, że MIN wygląda dobrze, potem zaś dodał jakieś „ale” z którego zrozumiałem mniej więcej tyle, że oni to dopiero będą mili problemy w obronie. I że nikt tego nie widzi, ale on owszem tak i „zobaczysz gdzie oni będą w lutym”. Skrzętnie notuje te uwagi w pamięci. Kolekcjonuję jak barwne jaskółki wiosny. Maciek ma taką umiejętność, że przyszłość buduje się w oparciu o jego uwagi.

MIN. Duet K. Love i R. Rubio. Duet przyszłości, który zapisze się złotymi zgłoskami ciepłego moczu oddanego na śnieg? Miłość ma swoje ograniczenia. Nie umiem ich nazwać. Wczoraj była na 34/15/5 i zasadniczo zawinęła wszystkich w sreberko – ale czy Kevin umie fantazyjnie puszczać bański nosem? Nie jestem pewien. Jest podobno taki projekt, że NYK będą walczyli o jego zarośniętą fzjonomie w 2015 r. Czujecie wibracje? Chociaż małe? Dobry pomysł? Melo i Love? Czy to nie jak wariant z Bargnanim?

R. Rubio jakby nie spełniał pokładanych w nim nadziei, co być może wynika z faktu, że nadal nie umie rzucać – ale jak to jest przeszkodą – (Hej J. Wall, Hej R. Rondo.). Jakoś tak zmężniał, w barach widać lekko się zaróżowił, stracił meszek pod wąsem, ale też lekkość i filigranowość porcelanowej baletnicy. To tak jakby świadomość wiewiórki włożyć w głowę walenia. R. Felton coś o tym wie i mówi, że da się z tym żyć. Nie twierdzę. On nadal jest Mozartem tylko wygląda tak jakby nut zapomniał, a w głowie pojawiła się jakaś prosta partytura. Nie widzę tego błysku geniuszu. Nie czuję muzyki.

Po duecie rubinowej miłości jest N. Peković. Oglądanie kiedy wraca do obrony w kontrze przeciwnika - bezcenne. Najpierw pochyla głowę a potem uskutecznia bieg krasnoluda tunelem Morii – krótkie odepchnięcia racicami i machanie łapkami kurczaka na styropianowej tacce. W ataku jest taki zaskakująco clumsy i mimo tego, że jak się na niego patrzy to człowiek ma ochotę poprosić sprzedawcę o 25 deko cienko krojonego peklowanego mięska, to Nicola nie wydaje się dość twardy. To jeszcze nie jest poziom płaczka Nene ale te prenatalnie dziwnie oddalone oczy mają w sobie jakiś przestrach i niemoc glinianego kolosa. D. Williams to facet który najszerzej chyba w NBA rozstawia nogi w obronie. Gość ma pewny angaż w muzeum, żeby zaganiać grupy niesfornych przedszkolaków, które chcą pomacać ciepłą, lepką rączką jakieś płótno Matejki. Żywy parawan.  K. Martin ciągle potrafi doprowadzić Cię do łez (kiedy sam nie płacze), C. Brewer – ten kamień węgielny, który został odrzucony przez budujących (tak trenerze Mike – pamiętamy) o konsystencji szparaga wyciągniętego z wody potrafi w obronie zamęczyć nawet pinczera P. Prigioniego, A. Shved – zszedł (kolor skóry jest przeciwko niemu), A JJ Barea jest ciągle loko spoko.

Będą PO? Trudno mi orzec. Nie mam zdania.

Nie wymiękam za często. Ale dziś, nie dałem rady. Szarpało mnie coś.       Kiedy MIN miała w 3Q – 23 pkt. przewagi zacząłem się naprawdę denerwować. Mówię sobie - wyhamuj. Nie ma siły, żeby doszli... Pękłem. Sprawdziłem ostateczny wynik. Ufff. Odetchnąłem i już dalej jechałem na autopilocie. Było blisko. K. Martin przez ręce za trzy i K. Love sytuacyjnie za dwa ala Jeff Hornacek Się wywinęli od bycia headlinerem o come backu listopada.

Pierwsza kwarta ustawiła mecz. Dodajmy było to chyba najbardziej niefrasobliwe 12 min. w historii trenerskiej przygody Trenera Woo w NYK. MIN szła na 160 pkt… do przerwy.  NYK mieli 6 strat, podejrzane gatunkowo rzuty zza węgła, liderzy ataku (Melo i Andrea) – jakby przed kackupą, T. Chandler jakiś osowiały melancholią po nieprzespanej nocy. Chłonąłem to jak Al Harrington piłkę.  Jak gęś ciepłe kluski. Potem niby wszystko było w normie, ale MIN się przegrzała i wataha sama stała się zwierzyną… Ktoś znowu będzie krzyczał, że nieobiektywnie. Zatem NYK to sprawili. A. Bargnani miał momenty, w których wydawało się, że new star was born, Melo nadal nieskuteczny jak Piotrek Ćwielong, I Shumpert walczył z sędziami a po za tym był gładki jak pupa niemowlęcia, MWP poczuł dopust boży, że jest opcją w ataku, co musi cieszyć na przyszłość, Junior miał dzień porucznika Borewicza – było 0-7 za trzy ale nikt się nie zgłaszał (nawet Zub), R. Felton prowadził jakiś taniec z szablami, w których zasadniczo obciął sobie głowę nieskutecznością. Reszta taka o smaku mdława jak woda po ziemniakach.

Moim zdaniem wygląda to źle. A jeszcze nie gra JR Smith.

Tylko ten STAT taki sam, z tym ptasim guanem na głowie… Czy tam nie ma luster w tej odnowionej MSG?

1-2. And counting.

14:19, znykajacy
Link Komentarze (16) »
piątek, 01 listopada 2013

Ależ powrót, ależ przypomnienie się tej żywiołowo reagującej Polonii w Chicago. Ręce same składają się do oklasków. Ależ tam się będzie opowiadało o tym meczu w tych Polskich domach przy papieżu jak ludzie wrócą z contraktorki.

Rewiduje swój podgląd, który zaległ się gdzieś w czeluściach mojej jaźni, że nie wierzę w sukces CHI, że jedna Roża nie czyni wiosny, gdy płoną lasy. Cofam, co powiedziałem i odszczekuję wewnętrznym głosem. CHI będą wielcy. W moim osobistym rankingu przesuwam ich na pozycję nr 3 na Wschodzie. Przed BKN-em. Zdrowy Rose robi różnicę. Jeszcze dwa dni temu, kiedy Maciek Kwiatkowski powiedział, że typuje go na MVP sezonu zrobiłem minę jak po lufie octu. Że poważnie? Że jak niby? Widać, że to jeszcze nie jest to czucie piłki (ależ go tam nasz Pablo łuskał jak fasolę) i wymaga to polerowania (dotrze się w grze), ale motorycznie Derrick nie wydaje się stracić nic z szybkości pierwszego kroku lokalnego pląsacza z tancbudy i eksplozywności saletry. Liga tylko na tym zyskuje. Szyldy reklamowe się uginają. Trzy paski zacierają rączki. Sprzedaż biletów rośnie. To może być story tego sezonu. Nie mówiąc o rachunku bankowym sknerusa Jerry’ego Reinsdorfa, który nadal chodzi częściej w Białych Skarpetach, niż przywdziewa purpurę. Ciekawe czy redaktor Szaranowicz kiedyś wybaczy mu, że rozbił ekipę wielkich Bulls. Chyba jednak najpierw musi wewnętrznie uporać się z rozpadem tzw. zespołu Małysza z doktorem Żołądzią na czele. Nawet Edyta Gepert może odkurzyć i lekko przerobić swój przebój sprzed lat i przytulić parę groszy za tantiemy. Widzicie to? 10 kroków i ciemność. I wtedy taka przebitka jak D. Rose pada jak ścięty w meczu z ATL. Jaka noga taki bull – nie dziwi nic, jaka przerwa taki come back nie dziwi nic.

Do jakiegoś większego sukcesu – realnego zagrożenia MIA czy IND brakuje im jednego lub dwóch zawodników na ławce. Dwójki i chyba piątki (sorry Nazr ale nie traktujemy Cię dość poważnie). Czy RIP Hamilton już odwiesił maskę na kołku? W obronie są potworni. Mahoniowy terminator L. Deng o mackach Szeloby, napompowany hypem jak dmuchany ryż J. Butler o sile małego czołgu do złożenia w garażu. Do tego ten niewygodny, z kędzierzawą czupryną grający napakowany testosteronem J. Noah postrach painta, C. „Clumsy” Boozer o szybkostrzelności wioskowego samopału, lekko chimeryczny Mike Dunleavy, T. Gibson – który zawsze może jakoś zapalić, podciągnąć. Kibice CHI mogą być ostrożnymi optymistami.

Mecz lekko się gotował. Pyrkał na małym gazie. NYK całe trzy kwarty gonili czerwone światła Bulls, ale potem przyatakowali i wobec pewnej ofensywnej indolencji CHI zrobił się remis (liczba lay upów które NYK dali sobie nawrzucać – bezcenna). Na 10 sek. do końca T. Chandler wysunął NYK na jednopunktowe prowadzenie – i wtedy zrobiło się show– "Enters D. Rose". Przez ręce, ponad brzuchem R. Feltona, ponad skołtunioną brodą T. Chandlera floaterek o trajektorii tęczy. Ależ on tam rozświetlił te zgnębione wyczekiwaniem twarze! Co z powrót do macierzy! No scenarzysta by tego lepiej nie napisał.

Potem Melo próbował coś powtórzyć, udowodnić, uciszyć rozpalone głowy. Złapał odnóża Denga na wykroku, wykorzystał ten moment zagapienia, kiedy stawonóg cofnął chitynowe segmenty i oddał dobry rzut. Tyle, że niecelny, czym wpisał się w charakterystykę wczorajszego występu.

NYK wyszli inaczej. Z Andrzejkiem i Światem (pseudonim Pan Cegiełka) z ławki. Nieskuteczność zabija. Widać, że to jeszcze nie do końca porozrzucane jest. Pobudka o 4 rano. Widły obornik i jedziemy. Na rozgrzewkę. A. Bargnani miał w pewnym momencie taką sekwencję ofensywną, że bałem się, że się niebiosa otworzą i go wezmą do panteonu gwiazd włoskiej telewizji. W obronie złapał bodaj cztery ofensy i przy okazji lekki wytrzeszcz spojówek. C. Smith ciągle grzeje się w garniturze. STAT może uratować polskie ministerstwo infrastruktury z tą szybkością walca drogowego. I. Shumpert chaotyczny jak Janusz Korwin-Mikke – nieczytelny w przekazie, T. Chandler defensywnie oderwał się od wspomnień konfrontacji z IND i wygląda naprawdę świeżo jak ryba wyjęta na kutrze w Juracie, B. Udrih już kogoś zirytował i na razie zasiadł wygodnie, K. Martin miał występ protokolarny - więc jest szansa na angaż w dyplomacji, MWP chciał mordować, ale kogo za co – tego nie wie myślę on sam, R. Felton uprawiał podkoszowe jeździectwo ale głównie strącał przeszkody. Junior potwierdził, że potrafi uwalniać rzut równie szybko, co nieodpowiedzialnie i niecelnie. Ale to już wiemy. Jeżeli była szansa złapania CHI w tym sezonie to właśnie odjechała. Oni będą raczej tylko lepsi.

No cóż ta pierwsza porażka musiała kiedyś nadejść. W tym sezonie znowu nie będzie 82-0. Było blisko. Naprawdę.

08:27, znykajacy
Link Komentarze (33) »
czwartek, 31 października 2013

Są na mapie krainy NBA, takie zespoły, które nigdy nie zbudują jakiejś struktury – planu, systemu zakładającego organiczny rozwój na lata. A zawsze będą się składać z elementów lekko przypadkowych, lekko przepłaconych, lekko do siebie niepasujących i lekko zbyt białych. Taki Wigry 3 złożony z miliona dziwnych, często niepotrzebnych i nieprzystających do siebie części. Można nim zawieść w bańce mleko do skupu, ale do urzędu powiatowego strach jechać bo można już nie wrócić. MIL to taka właśnie drużyna. W ciągu ostatnich dwóch lat wymienili znakomitą część talentu (który prowadził ich absolutnie donikąd –B. Jennings i M. Ellis) na inna grupę podlejszego talentu (O. Mayo i B. Knight) – którzy zaprowadzą ich jeszcze głębiej na manowce ślepego zaułka. Reszta wygląda jak z łapanki (ja w lecie bałem się  odbierać nieznanie numery bojąc się, że ktoś będzie mnie chciał wziąć do Bucks). W wyniku splotu nieszczęśliwych zdarzeń i jakby lekko za karę znalazł się tu C. Butler, są zagubione oczy G. Neala. Jest nieśmiertelny, o mało co każdego lata Knicks, L. Rindour to bożyszcze ortodontów, jest L. „Gorączka” Sanders (wczoraj pięć fauli w 12 min.), ten szczypiorek o dużym skoku J. Henson, drugi taki wąski w biodrach K. Middelton, N. Wolters którego ma się ochotę złapać za policzek, ortodox Zaza – zwany Bingsem, przybysz z orientu E. Illyasova który mógłby grać statystę w filmie o Wielkim Głodzie na Ukrainie. I tak na koniec jest ta grecka nadzieja przemysłu sera koziego- G. Antetokounmpo – pieszczotliwie zwany Antkiem – gość patrząc z tyłu, z perspektywy i oddając cesarzowi, co cesarskie z wyglądu przypominający K. Duranta. Znając realia wykwit swojej kariery będzie przeżywał już w miejscu gdzie urzędowym językiem nie jest linqua germanica i nie trzeba jeść borszczu i pierogi na Polish Fest. (Muszę dokonać badania, bo to nawet ciekawe jak wyglądały lokalne relacje Polsko – Niemieckie w Wisconsin w latach 1939-45 – czy był jakiś artysta modowy Schleswig-Holstein, a może nawet jakieś powstanie nadal się tli jak to nasze warszawskie. Kto wie…). Myśl, że nawet tzw. metoda leczenia wścieklizny z Milwaukee nie jest wystarczającą zanętą dla takiego talentu jak ten Helios.

Mecz otwarcia taki kreskówkowy.

Wielki faworyt z dużego miasta otoczony nimbem świateł z przyklejonym do twarzy uśmieszkiem patrzy lekceważąco na młodego adepta przywianego w ostatnich butach z najdalszych zakamarków prowincji. I tylko w pewnym momencie ta buta i kpiący grymas zaczyna się przekształcać w pełen niedowierzania i strachu krzyk. Było blisko. MIL było jak termit. Działało jak cichy sabotażysta. Doszli i ośmielili się mieć widoki na zwycięstwo. Koźlarkom zabrakło rutyny, doświadczenia i w ostatnich trzech minutach dali się zagonić jak dzieci na plac zabaw przez podrażnioną wychowawczą ambicją przedszkolankę. Trzeba powiedzieć, że dawno nie wiedziałem takiego emocjonalnego stłamszenia. Wyglądało to przygnębiająco fani Bucks. Szkoda, ze happy endu nie było. Melo odbił kartę (dzięki airbobo) i poszedł na taśmę w hali maszyn wyrąbując normę pracy. Do tego podrażniony przez siatkę T. Chandler (ten jumper to może być story tego sezonu) i nieustępliwy pinczer spod szczytów Cerro Torre – P. Prigioni. Wystarczyło by zastraszyć sarnią rodzinę. Tylko życzliwie zauważam, że NYK w 4Q mieli więcej strat niż celnych rzutów z gry – 9 do 7. Brawo. To rokuje. Będąc obiektywnym w 1H NYK wyglądali jakby tam była jakaś narysowana flamastrem koncepcja, którą nawet udało się wdrożyć.

Ze zdarzeń innych, ważnych. MSG już ostatecznie zrewitalizowana. Piękna. Z tymi mostkami. Brakuje fontann, parasolek i łabędzi. M. Woodson przestał grać starszego brata J. Hardena. C. Smith na razie w nienagannie skrojonym garniturze (szkoda, że publiczność nie jest na niego jeszcze gotowa), A. Bargnani wygląda jak kawałek, pora który się tylko lekko obgotował w środku pozostając soczyście łamliwy, STAT nadal dochodzi do siebie po ostatnim wejściu na parkiet (wizualnie zbliżył się bardzo do L. Johnsona (tak jak on stracił talent). I. Shumpert się ogarniał.

Trudno wyobrazić sobie otwarcie sezonu z mniej medialnym przeciwnikiem. Dla mnie to była męka. Dlatego rozgrywki tak naprawdę zaczynają się dziś, na arenie… W Bullparku.

Bo Mistrzostwo zdobywa się w back-to-backu.

11:50, znykajacy
Link Komentarze (4) »
środa, 30 października 2013

Lokomotywa już pod para. Za chwilę buch, koła w ruch jak napisał poeta.

Chwila refleksji przed kolejną półroczną podróżą.

Mam mieszane uczucia…

Ale chyba nadal wierzę, że jest miejsce dla tej formuły bloga Nowojorskich Impresji.

Wierzę bo:

Chris Smith wywalczył sportowo gwarantowany kontrakt (serio zdecydowały względy czysto koszykarskie);

J. Dolan jest gotowy przehandlować I. Shumperta za używany wzmacniacz do gitary;

M. Woodson ma rozdziawione usta jakby ciągle do niego nie docierało, że ziemia jest okrągła a bramki są dwie;

Melo jest takim liderem jak Prezes Mesjasz Jarosław – prowadzi swoich wyznawców ku zwycięskim porażkom;

Gość, który ma jeszcze 40m na pay-rollu ma w kolanach mielonkę turystyczną zagęszczoną watą opatrunkową;

JR Smith jest zjawiskiem paranormalnym, które powinno mieć stałą pozycję w EZO TV;

MWP łączy w sobie mądrości Mistrza Yody i wiejskiego sowizdrzała o umyśle czterolatka;

Andrzejek jest prawie jak Dirk Novitzki tylko made by bunga bunga;

C. Aldrich nie poradziłby sobie w Biedronce przy przenoszeniu palet z kefirem…

a J. Kidd ma wszystko na pendrivie.

To się nie może udać. I dlatego nadal tu jestem, by wspierać to, co jest nieuchronną katastrofą. Jestem szalupą dla Was sierot i rozbitków.

Bo to nie jest żadna lokomotywa. To Titanic, który wyrusza na kolejny rejs. Czeka nas jeszcze jedno piękne zatonięcie. Zderzenie z górą lodową, której na imię Miami, Indiana, Brooklyn czy Chicago. Szykujcie lornetki. Rozłóżcie leżaki. Będziemy na to patrzeć.

Moja wizja? 5 miejsce na Wschodzie. 48-34. Ryby po pierwszej rundzie. Epicki pojedynek z BKN. Ucieszony Miszka Prochorow rozwieszający jakiś baner o wielkości Central Parku na szczycie Empire State Building.

Idealny scenariusz na 2014/2015?

Melo wyoptowany. Może nawet poszukujący pierścienia (kierunek na Mordor jest już spalony – ale niech go Gollum prowadzi), STAT ze łzami w oczach kończący karierę i ubiegający się o rolę wielkiego rabina w Tel Avivie, T. Chandler oddany w jakimś dziwnym dealu za trochę świeżej krwi z punktu PCK, J. Dolan odnajdujący ukojenie w chacie eremity w Bieszczadach.

Wtedy, jest jakaś szansa…

A tak… dryf wiatrów wschodnich…

Witajcie w NOWYM SEZONIE!

Koryfeusz zNYK znowu Was poprowadzi…

00:21, znykajacy
Link Komentarze (13) »
wtorek, 22 października 2013

Dwa OT w meczu preseasonu, który nie odbył się nawet w USA musiał zadowolić nawet najbardziej rozpasane podniebienia fanów hokeja, posypki z kory i nugatu z żywicy. Are you kidding me? Czy to nie będzie najgorętszy mecz na chłodnej północy tej zimy?

Znowu. Tezy o TOR, Kanadzie i niewolniczym wykorzystywaniu karibu nie zostały popełnione tak strasznie dawno, żeby nie zachowały swojej aktualności.

Gawiedź gwizdała i buczała, a bożyszcze jedzie dalej. Nie rozumiem tych pomruków niezadowolenia. Nie jest A. Bargnani graczem wielkim. Nigdy nie był. Nie ma go już z Wami więc... o co chodzi? Cieszcie się. Buczcie na tych, którzy go wybrali i odziali w bisior i purpurę.

M. Delvin znowu przekonywał nas, że potrafi przekrzyczeć halę w orgazmie komentatorskiego uniesienia (trójka Rossa na drugi OT to był odlot – redaktor Babiarz nie miał takiego szczytowania przy olimpijskim złocie Otylii). Trzeba być naprawdę wygłodniałym piłki, żeby nakręcić się jak kabanos w takim meczu o puchar porosta... Lubię gościa. Ma swój styl. Potrafi tak dobrać i zważyć środki wyrazu do kontekstu sytuacji.


Trener Woo, co raz bardziej przypomniana J. Hardena... pogryzionego przez pszczoły... Nie wiem po co ta maskarada?

Skład był lekko eksperymentalny. Bez I. Shumperta i P. Prigioniego. B. Udrih się sprawdził (?). Otwarte pytanie. 

7 NYK miało... podwójny wynik cyfrowy ale żaden nie przekroczył 20 pkt – i nie było w tej grupie Melo. How weird is that?

T. Chandler – wyglądał jakby ofensywny świat się przed nim rozwarł całym bogactwem. Alicja w kranie czarów. Miał taką sekwencję różnorodności w ataku, że jego angaż w Teatrze Rozmaitości musi być już tylko kwestią czasu.

Syn sławnego Ojca był 0-8 za dwa. Ale 4-8 za trzy. How cool is that?

MWP był jak po kroplówce z RedBóla. Odlatywał.

T. Murry – trafił fantazyjny rzut przeponą (M. Delvin już falował). Witamy w squadzie. Podobnie ma się sprawa z tym Diougu. On też już raczej zaokrętowany. 

Właśnie. Pojedynek T. Hansbrough v. Diogu to może być jedna z największych konfrontacji Atlantc Division tego sezonu. Przebić to może tylko jakiś freak fight Gali w Wołowie v P. Gessler V. Gąsowski. To może być zabójstwo w afekcie. Uwielbiam te maniakalne wielkie oczy Tylera...


C. Smith – już nikogo nie śmieszy? Dlaczego?

15:21, znykajacy
Link Komentarze (6) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 98

.

.

.
znykajacy@go2.pl
.
Operacja LONDYN 2013 Koszulki jak malowane
.
.
. .

[ Copy this | Start New | Full Size ]
.
monitoring pozycji
___ . .

6G Nowojorskie Impresje